Patron dnia: św. Agnieszka z Montepulciano, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Sobota, 20 kwietnia 2024

Sportowy weekend w Radomiu

poniedziałek, 10 października 2016 07:47 / Autor: Michał Kaczor

To był weekend pełen wrażeń dla radomskich kibiców. Grali: ROSA, Radomiak, Broń i Radomka. Jedni się cieszyli, inni muszą poczekać na kolejne mecze.

Udanie sezon rozpoczęli koszykarze ROSY Radom. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego pokonali beniaminka Miasto Szkła Krosno 97:73 w wyjazdowym meczu. Najlepiej punktującym w ROSIE był Amerykanin Darnell Jackson. Kolejny mecz Radomskie Smoki rozegrają już 12 października ze Stalą Ostrów. Mecz o 19:00 w hali MOSiR w Radomiu.

Grały też radomskie drużyny piłkarskie. Radomiak przegrał na wyjeździe z Olimpią Elbląg 4:2. Podopieczni Vernera Lićki zagrali słabo i przez większą część meczu byli tłem dla rywali. Na uwagę zasługuje fakt, że w drugiej połowie spotkania sędzia Sebastian Załęski podyktował aż cztery rzuty karne. Po dwa dla każdej drużyny. Wszystkie "jedenastki" zostały wykorzystane. Na rehabilitację Radomiak będzie miał szansę już w najbliższą sobotę. Zieloni na własnym stadionie podejmą Wartę Poznań. Spotkanie rozpocznie się o 18:00.

Pięć bramek padło natomiast w meczu Broni Radom. Niebiescy pokonali UMKS Piaseczno 3:2 i awansowali na pozycję lidera IV ligi. Bramki dla Broni strzelili Czarnecki (w 13. i 63. minucie) oraz Leśniewski (w 27. minucie). Piaseczno odpowiedziało trafieniami Włodarczyka (w 15. minucie) i Krupnika (w 51. minucie). W najbliższą środę (12 października) Broń zmierzy się z Prochem Pionki w meczu pucharowym.

Po latach nieobecności do rozgrywek ligowych wróciły siatkarki Radomki Radom. Powrót był bolesny, ale drużyna dopiero została reaktywowana, więc na dobre wyniki musimy jeszcze poczekać. Radomka przegrała 0:3 z Grupą Azoty Tarnów. Kolejny mecz podopieczne Krzysztofa Kubika rozegrają już w najbliższy piątek z AZS-em UMCS Lublin. Spotkanie zostanie rozegrane w hali Publicznego Gimnazjum nr 13.

MIASTO SZKŁA KROSNO - ROSA RADOM 73:97 (17:21, 15:24, 24:27, 17:25)

Miasto Szkła: Woolridge 20 (1), Dłuski 12, Madoxx 12 (1), Oczkowicz 11 (3), Czerapowicz 10 oraz Rduch 5 (1), Wyka 3, Małgorzaciak 0, Bręk 0, Pełka 0.

ROSA: Jackson 20 (2), Bell 19 (3), Sokołowski 16 (2), Brazelton 15 (1), Witka 8 (2), oraz Bojanowski 6, Zegzuła 5 (2), Jeszke 5 (1), Bonarek 3 (1), Adams 0.

OLIMPIA ELBLĄG - RADOMIAK RADOM 4:2 (2:0)

Bramki: Piceluk (9.), Stępień (42.), Pietroń (63. - karny, 80. - karny) - Leandro (68. - karny, 75. - karny)

Olimpia: Daniel – Kubowicz, Bojas (72. Szuprytowski), Bukacki, Lisiecki, Piceluk, Pietroń, Danowski, Sokołowski, Stępień, Wenger (33. Iwanowski).

Radomiak: Szady - Kucharski, Grudniewski, Świdzikowski, Sulkowski, Agu (46. Leandro), Gawron, Brągiel (67. Stróżka), Lisowski (57. Filipowicz), Stąporski, Kwiek.

BROŃ RADOM - UMKS PIASECZNO 3:2 (2:1)

Bramki: Czarnecki (13., 63.), Leśniewski (27.) - Włodarczyk (15.), Krupnik (51.)

Broń: Młodzinski - Jakubczyk, Sala, Krukowski, Wicik, Leśniewski, Sałek, Oziewicz (88. Książek), Bojek (90. Dobosz), Więcek, Czarnecki.

E.LECLERC RADOMKA RADOM – GRUPA AZOTY PWSZ TARNÓW 0:3 (14:25, 17:25, 13:25)

Radomka: Włodarczyk, Kwapisiewicz, Molenda, Król-Kwiecień, Ormiańska, Kozicka, Paciorek (libero) oraz Cholewa (libero) Sętkiewicz, Michalak, Odzimkowska.