Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: Sobota, 13 sierpnia 2022

Końskie

Dodatkowe połączenia autobusowe w Świętokrzyskiem

piątek, 01 lipca 2022 13:29 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Marcin Prejs

Sześć nowych linii autobusowych uruchomił Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Jest wśród nich połączenie Końskie – Włoszczowa.

Od 1 lipca województwo świętokrzyskie uruchomiło sześć nowych linii autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Z ramienia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego umowę, dotyczącą uruchomienia nowych połączeń podpisali dziś marszałek Andrzej Bętkowski oraz członek zarządu Tomasz Jamka. Autobusy będą kursowały w godzinach obecnie nieobsługiwanych.

Autobusy będą kursować na trasach:

Kielce – Nowa Słupia – Ostrowiec Świętokrzyski,

Kielce – Pińczów – Kazimierza Wielka,

Kielce – Opatów – Sandomierz,

Staszów – Opatów – Ostrowiec Świętokrzyski,

Busko-Zdrój – Pińczów – Jędrzejów – Włoszczowa

Końskie – Nowy Kazanów – Ruda Maleniecka – Fałków – Włoszczowa.

Nowe połączenia w ramach wojewódzkich przewozów pasażerskich, których organizatorem jest województwo świętokrzyskie, są dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych w kwocie prawie 2,3 mln zł. A z budżetu województwa świętokrzyskiego na ten cel zarezerwowanych jest 560 tys. zł.

Połączenia pozwolą na skomunikowanie trudno dostępnych miejsc na terenie województwa świętokrzyskiego. To przyczyni się do zwiększenia dostępności komunikacji autobusowej dla pasażerów również na obszarach, na których komunikacja ta obecnie nie istnieje. Połączenia realizowane będą przez operatorów publicznego transportu zbiorowego, specjalnie oznaczonymi pojazdami z herbem województwa, będą one także przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami i klimatyzowane, co zdecydowanie ułatwi podróżnym drogę w miesiącach wakacyjnych na dłuższych trasach.

Kursy będą wykonywany w godzinach obecnie nieobsługiwanych. W dni robocze będzie to tzw. linia przyspieszona – autobusy będą zatrzymywały się na wybranych przystankach na danej linii autobusowej, natomiast w soboty i niedziele rozkład jazdy obejmuje wszystkie przystanki na trasach przejazdu.