Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: Sobota, 13 sierpnia 2022

Opoczno

Festyn KGW w Miedznej

wtorek, 28 czerwca 2022 13:30 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Były stoiska z tradycyjnymi daniami, występy na scenie i atrakcje dla najmłodszych. Regionalny Festyn Kół Gospodyń Wiejskich odbył się w Miedznej Murowanej.

Festyn odbył się nad zalewem w Miedznej. Tu o wsparciu polskiej wsi, w tym m.in. kół gospodyń wiejskich mówił do zebranych wicepremier Jacek Sasin.

Podczas festynu licznie prezentowały swoje stoiska koła gospodyń wiejskich z powiatu opoczyńskiego, które brały udział w kulinarnym konkursie Bitwa Regionów.

Ostatecznie konkurs wygrało KGW w Sobieniu. Komisja drugie miejsce przyznała gospodyniom z Miedznej Murowanej, a trzecie KGW z Bukowca nad Pilicą. – Swoje stoiska prezentowały w Miedznej także koła spoza powiatu opoczyńskiego – wyjaśnia poseł Robert Telus.

Festyn w Miedznej wspólnie z Fundacją „Dar dla Potrzebujących” oraz Gminą Żarnów zorganizowało Starostwo Powiatowe w Opocznie. – Cieszymy się z tak udanego rozpoczęcia wakacji – mówi starosta Marcin Baranowski.

Impreza w Miedznej cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko okolicznych mieszkańców. Piknik odwiedził m.in. marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber. Podczas wydarzenia marszałek docenił aktywność sołectw i sołtysów z powiatu opoczyńskiego wręczając im czeki w ramach projektów „Sołectwo na plus” oraz „Infrastruktura sołecka na plus”.

W Miedznej nie zabrakło także występów na scenie. Przed publicznością prezentowały się lokalne zespoły ludowe. Wystąpiły również Turnioki, Odpoczno oraz Bayera. Wydarzenie medialnie wsparło Radio Plus Radom.