Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: Sobota, 13 sierpnia 2022

Kozienice

Najlepsi absolwenci technikum znajdą pracę w Elektrowni Kozienice

piątek, 24 czerwca 2022 15:18 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Trzech absolwentów technikum w Zespole Szkół nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach dostało gwarancję zatrudnienia w Elektrowni Kozienice. Podczas zakończenia roku szkolnego otrzymali oni promesy z rąk wiceprezesa Enei Wytwarzanie ds. Pracowniczych Marcina Łukasiewicza.

W 2019 roku Enea Wytwarzanie, do której należy Elektrownia Kozienice podpisała umowę patronacką z Zespołem Szkół w Kozienicach. - Mam nadzieję, że jako lider branży energetycznej damy możliwość dalszego rozwoju absolwentom technikum - powiedział Marcin Łukasiewicz - wiceprezes Enei Wytwarzanie:

Paweł Bednarczyk, Adam Furga i Mateusz Baran to trzej najlepsi uczniowie technikum, którzy odbywali praktyki w Elektrowni Kozienice. Po zasłużonym wypoczynku będą mogli rozpocząć pracę w Elektrowni na stanowiskach, które znają z praktyk. Jak przyznają przyszli pracownicy Enei Wytwarzanie, warto było uczyć się, aby teraz otrzymać tę możliwość:

Historia współpracy Elektrowni Kozienice i Zespołu Szkół w Kozienicach jest długa. Samo powstanie szkoły wynikało z sytuacji na rynku pracy po powstaniu w latach 70. nowego dużego zakładu w okolicy Kozienic.