Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: Piątek, 12 sierpnia 2022

Opoczno

Rodzinny piknik Ceramiki Paradyż

środa, 22 czerwca 2022 15:30 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Ceramika Paradyż
Marcin Prejs

W wydarzeniu wzięło udział blisko pół tysiąca osób, w tym dzieci z Ukrainy wraz z opiekunami, którzy przebywają na terenie Fundacji Proem w Zakościelu. Właśnie tu przeprowadzony został piknik „Paradyż Kids”.

Piknik dla dzieci pracowników Ceramiki Paradyż zorganizowany został na terenie Fundacji Proem w Zakościelu. Firma od marca systematycznie wspiera działania pomocowe fundacji w kontekście trwającej wojny w Ukrainie, dlatego też do udziału w wydarzeniu zaproszono podopiecznych ośrodka – przebywające w nim dzieci z Ukrainy wraz z opiekunami.

Atrakcji nie brakowało. Było dekorowanie płytek, mini zoo, animacje, dmuchańce, smakołyki, rzemieślnicze lody, lemoniada, przekąski, konkursy z nagrodami, a także strefa relaksu w malowniczo położonym ośrodku nad Pilicą. Ogromną popularnością cieszyły się również aktywności sportowe: wyścigi rowerowych gokartów, gra w piłkę nożną oraz plażową na specjalnych boiskach. Wszystko po to, aby tego dnia najmłodsi mieli jak najwięcej zapewnionych atrakcji do zabawy, a przede wszystkim doskonałą okazję na rodzinne spędzenie czasu z najbliższymi. W tym roku oprócz pociech pracowników Ceramiki Paradyż, w pikniku udział wzięły dzieci oraz ich opiekunowie z Ukrainy przebywający na terenie ośrodka.

- Ceramika Paradyż od lat chętnie organizuje wydarzenia dla pracowników oraz angażuje się w akcje charytatywne i działalność społeczną. Nasza radość i satysfakcja są jeszcze większe, kiedy możemy sprawić, że dzieciaki są szczęśliwe. Od początku wojny w Ukrainie podjęliśmy działania, które miały na celu wsparcie tych najbardziej potrzebujących. Organizując piknik dla dzieci naszych pracowników, uznaliśmy że nie może tu zabraknąć także podopiecznych Fundacji. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie spędzić ten dzień na dobrej zabawie, zapominając przez chwilę o codziennych troskach - powiedziała Beata Derewęda-Kotusiewicz, koordynatorka wydarzenia, dyrektor administracji i zarządzania nieruchomościami Ceramiki Paradyż.

Fundacja Proem Zako od przeszło dwóch dekad pomaga dzieciom i młodzieży rodzin z różnych środowisk społecznych popularyzując zdrowy styl życia, edukację, sport oraz aktywny wypoczynek. Stawiając na stwarzanie młodemu pokoleniu możliwości rozwoju, propaguje i organizuje wolontariat oraz praktyki studenckie. Od pierwszych dni wojny fundacja działa na rzecz uchodźców, zapewniając im pomoc materialną oraz wsparcie w znalezieniu mieszkań i pracy głównie w Niemczech i Holandii.

- To był niezapomniany dzień, pełen wspaniałych atrakcji, słodyczy, zabaw i przygód. Jestem pewny, że zostanie w pamięci uczestników tego wyjątkowego rodzinnego pikniku na wiele, wiele lat - mówił Daniel Wawrzyniak prezes Fundacji Proem Zako. Podziękował również Ceramice Paradyż za zaproszenie do udziału w wydarzeniu, a przede wszystkim za pomoc finansową i materialną udzielaną fundacji od początku kryzysu w Ukrainie.- Jesteśmy wdzięczni za Państwa szlachetny gest i możliwość współpracy w niesieniu pomocy naszym sąsiadom zza wschodniej granicy, którzy tutaj w naszym regionie znaleźli schronienie i przyjaciół - dodał prezes.