Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: Piątek, 12 sierpnia 2022

Końskie

Wolontariat to styl życia

środa, 22 czerwca 2022 16:20 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Podsumowany został ogólnopolski konkurs „Granie w Pomaganie”. Wśród trzech zwycięskich szkół znalazło się II LO w Końskich.

„Granie w Pomaganie” to inicjatywa Fundacji Świętego Mikołaja. Młodzież biorąca udział w konkursie miała do wykonania określone zadania. Konecczanie z II LO z Końskich zorganizowali w swojej szkole m.in. charytatywny kiermasz z pokazem talentów. Podczas imprezy zbierali pieniądze na stypendia dla uzdolnionych uczniów z mniej zamożnych rodzin. – Uzbieraliśmy prawie 6 tys. zł – mówi Alicja, jedna z wolontariuszek.

II LO w Końskich znalazło się w gronie trzech zwycięskich szkół, laureatów projektu „Granie w Pomaganie”. W nagrodę wolontariusze z tych placówek pojechali do Gdańska. W programie wyjazdu było zwiedzanie Europejskiego Centrum Solidarności, warsztaty o dobrej i skutecznej komunikacji oraz zwiedzanie starówki.

Wolontariusze z II LO w Końskich podkreślają, że wolontariat daje im ogromną satysfakcję. – Wolontariat to teraz dla nas styl życia. My po prostu tym żyjemy, organizujemy kolejne akcje. Czujemy się wolontariuszami. My nimi jesteśmy, a nie byliśmy – mówi Patrycja.

Posłuchaj naszej relacji: