Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: Piątek, 12 sierpnia 2022

Mazowsze

Znamy laureatki konkursu „Mazowiecka Lady D.”

czwartek, 09 czerwca 2022 08:40 / Autor: Newsroom
fot. MCPS
Newsroom

Wyróżnienie dla inspirujących kobiet otrzymały Dagmara Janas z Radomia oraz Kinga Danielczyk z Przysuchy.

Mowa o „Mazowieckiej Lady D.” konkursie skierowanym do kobiet z niepełnosprawnościami lub tych działających na rzecz niepełnosprawnych osób.

– Aktywne osoby z niepełnosprawnościami zazwyczaj nie chcą być postrzegane przez pryzmat swojej niepełnosprawności. Dla nich ważne jest to, co osiągają w życiu w swoich pasjach, czy pracy zawodowej. Niemniej jednak wiemy, że wśród osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin jest potrzeba szukania wzorów, inspiracji, by nabrać motywacji do pokonywania wielu codziennych trudności. Wierzę, że nie tylko sylwetki laureatek i laureatów, ale też kandydatek i kandydatów są takim wzorem do naśladowania – powiedział Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Organizatorem konkursu jest Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej. Tytuł Lady D. jest skrótem angielskiego wyrażenia Lady Disabled (Dama Niepełnosprawna). 

– Konkurs Mazowiecka Lady D. organizujemy już po raz trzeci. Za każdym razem przekonujemy się o znaczeniu tego wydarzenia. Docenienie osób, które przełamują bariery lub udowadniają nam, że niemożliwe nie istnieje – jest bardzo ważne. W tym roku po raz kolejny nagradzamy silne i wyjątkowe kobiety. Mazowieckiemu Centrum Polityki Społecznej przypadł zaszczyt docenienia ich ciężkiej pracy oraz inspirującej postawy  – powiedział Aleksander Kornatowski, dyrektor Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.

Wśród wyróżnionych w kategorii „Dobry Start” nagrodę otrzymała 24-letnia Kinga Danielczyk z Przysuchy - studentka filologii angielskiej, która zmaga się z czterokończynowym porażeniem mózgowym oraz ze wzmożonym napięciem mięśniowym. Jej działania skupione są wokół Fundacji Web-Korki.

Dagmara Janas, radomianka działająca od kilkunastu lat na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami, wygrała w kategorii „Przyjaciółka Osób z Niepełnosprawnością”. Jest mamą niepełnosprawnego dziecka i Prezesem Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz osób Niepełnosprawnych „Razem”. - Mam to szczęście, że wspiera mnie w moich działaniach ogromna liczba osób- mówi Dagmara Janas:

Dla pań to była trzecia edycja konkursu. W tym roku po raz pierwszy o honorowy tytuł mogli powalczyć mężczyźni. Pięciu laureatów zostało wyróżnionych tytułem „Mazowiecki Gentelman D.”