Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Dziś jest: Sobota, 25 czerwca 2022

Końskie

Coraz bliżej przeprowadzki Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Końskich

czwartek, 26 maj 2022 16:54 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

O inwestycjach, trwającym naborze do powiatowych szkół oraz o publikacji poświęconej ks. Andrzejowi Zaparcie mówiliśmy w kolejnej audycji Powiat Konecki na Fali.

Wkrótce zakończy się remont prowadzony na drodze Końskie - Wąsosz - Czarna. To inwestycja realizowana z Lasami Państwowymi. Dzięki niej nowa nawierzchnia pojawi się na odcinku drogi o długości ponad 2,6 km. Koszt zadania przekracza 1,1 mln zł, z czego 70 proc. pochodzi z Nadleśnictwa Barycz. Wspólnie z Lasami Państwowymi będzie wykonany także remont drogi Odrowąż - Pardołów - Gosań. Prace będą prowadzone na odcinku ponad 1,1 km. Koszty inwestycji pokryją po połowie Lasy Państwowe Nadleśnictwo Stąporków oraz Powiat Konecki. Umowa na wykonanie tego zadania już została podpisana. Z kolei w przyszłym tygodniu podpisana będzie umowa dotycząca finansowania kolejnej drogowej inwestycji. Chodzi o drogę będącą przedłużeniem ulicy Leśnej w Radoszycach. – To kolejny kilometrowy odcinek, który zostanie wykonany wspólnie z Lasami Państwowymi – wyjaśnia Jarosław Staciwa, członek zarządu Powiatu Koneckiego. Tym razem powiatową inwestycję wesprze Nadleśnictwo Radoszyce.

Coraz bliżej przeprowadzki Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej do budynku koneckiego starostwa. Kończy się remont czwartego piętra biurowca, gdzie trafi placówka. Rozpoczęła się też procedura administracyjna związana ze zmianą siedziby jednostki. W powiatowej audycji mówił o tym Krzysztof Stachera, naczelnik oświaty Starostwa Powiatowego w Końskich. Poinformował on także o trwającym naborze do koneckich szkół powiatowych.

W audycji Powiat Konecki na Fali mówiliśmy również o powstającej książce o ks. Andrzeju Zaparcie. Publikacja składająca się przede wszystkim ze wspomnień wieloletniego proboszcza parafii św. Mikołaja w Końskich ukaże się 5 czerwca. Bo tego dnia ks. Andrzej Zapart obchodził będzie pół wieku kapłaństwa. Publikacja nosi tytuł „Dwa lata bez siedmiu dni” i odnosi się do czasu spędzonego w wojsku przez przyszłego księdza Andrzeja. – Same wspomnienia nie dotyczą tylko wojska, owszem można się jeszcze wielu ciekawostek dowiedzieć. Całość jest napisana wprawną ręką zdolnego literata – mówi Marian Wikiera, naczelnik promocji koneckiego starostwa. Poinformował on także o najbliższych imprezach, które przeprowadzone zostaną na terenie Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu. Posłuchaj całej audycji Powiat Konecki na Fali: