Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Pierwsi Męczennicy Świętego Kościoła Rzymskiego
Dziś jest: Czwartek, 30 czerwca 2022

Skarżysko-Kamienna

Dwie różne wizje PiS w świętokrzyskiem

środa, 25 maj 2022 14:22 / Autor: Małgorzata Pirosz
Małgorzata Pirosz

Znamy nazwiska kandydatów na nowych pełnomocników okręgowych PiS w świętokrzyskiem.

Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio Plus Radom sekretarz wojewódzki PiS w świętokrzyskiem Daniel Walas przedstawił centrali partii kandydatów na pełnomocników okręgowych w regionie. Zaproponował, by północnym okręgiem pokierował obecny marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, południowym członek zarządu województwa świętokrzyskiego Marek Bogusławski, zaś okręgiem kieleckim Janusz Barański, który przed laty był już prezesem świętokrzyskiej organizacji Prawa i Sprawiedliwości i  należał do grona najbliższych współpracowników Przemysława Gosiewskiego.

Z kolei, jak wynika również z nieoficjalnych informacji, obecny szef ugrupowania w świętokrzyskiem poseł Krzysztof Lipiec zaproponował inne kandydatury: siebie w  Kielcach, na północy posła Marka Kwitka, zaś na południu przewodniczącego sejmiku województwa świętokrzyskiego Andrzej Prusia.

Nowi pełnomocnicy okręgowi mają zostać powołani do 15 czerwca. Decydujący głos w tej sprawie będzie mieć prezes PiS Jarosław Kaczyński. Ich zadaniem będzie reorganizacja struktur partii oraz przygotowanie zjazdów okręgowych, podczas których zostaną wybrane nowe zarządy okręgowe.

Zmiany w strukturze PiS mają służyć lepszemu przygotowaniu partii do zaplanowanych na przyszły rok wyborów parlamentarnych i samorządowych. Działacze PiS w regionie mówią również o  „debaronizacji” czyli ograniczeniu wpływów dotychczasowych szefów okręgów.
W wyniku przyjętych przez Komitet Polityczny PiS zmian, w świętokrzyskiem zamiast jednego będą funkcjonować trzy okręgi. Będą się pokrywać terytorialnie z  okręgami senackimi. Obecnie całe województwo świętokrzyskie jest jednym okręgiem. Na jego czele stoi prezes zarządu, poseł Krzysztof Lipiec.