Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Jan Nepomucen Chrzan, męczennik
Dziś jest: Piątek, 01 lipca 2022

Skarżysko-Kamienna

Starosta Berus liderem Ruchu Marka Materka w powiecie skarżyskim

sobota, 21 maj 2022 13:48 / Autor: Małgorzata Pirosz
Małgorzata Pirosz

Starosta skarżyski Artur Berus został liderem Ruchu Marka Materka w powiece skarżyskim.

W mediach społecznościowych prezydent Starachowic napisał, że jest to doświadczony samorządowiec, który od lat stara się budować porozumienie ponad podziałami politycznymi w  powiecie skarżyskim. Z kolei Artur Berus przyznał, że Marek Materek, to człowiek kompromisu, który potrafi łączyć ludzi wokół spraw służących dobru wspólnemu. Zaznaczył, że dołoży wszelkich starań, aby struktury Ruchu w powiecie skarżyskim były jednymi z najbardziej aktywnych.

Artur Berus to kolejna osoba, która dołącza do Ruchu Marka Materka. Prezydent Starachowic buduje struktury swojego Ruchu w województwie świętokrzyskim od kilku miesięcy. Pierwsi samorządowcy spoza powiatu starachowickiego przystąpili do niego trzy miesiące temu. Byli to: skarżyski radny Arkadiusz Bogucki, kielecki radny Dariusz Kisiel, radny z Zagnańska Paweł Molik, radny z Bodzentyna Dominik Dudek. Później dołączyli także m.in.: radni z Mirca Piotr Kruk i Mirosław Niewczas, a także Wąchocka Sylwester Rudzki i Dariusz Dudek.
W Ruchu są także m. in. były wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Zdzisław Wrzałka, była wicewojewoda świętokrzyska Joanna Grzela oraz była wiceprezydent Kielc Danuta Papaj.

Ruch Marka Materka w Radzie Miejskiej w Starachowicach reprezentuje 17 radnych, w Radzie Powiatu Starachowickiego 10 radnych. Aktualnie działa w 20 samorządach województwa świętokrzyskiego. W rozmowie z Radiem Plus Radom Marek Materek przyznał, że jego Ruch ma ambicje startu w  wyborach samorządowych, które mają się odbyć w przyszłym roku.