Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Jan Nepomucen Chrzan, męczennik
Dziś jest: Piątek, 01 lipca 2022

Kozienice

Poseł Kosztowniak: będzie 100 nowych mieszkań w Kozienicach

czwartek, 19 maj 2022 11:21 / Autor: Radosław Mizera
foto: VisionPics/pixabay
Radosław Mizera

Będzie więcej przystępnych cenowo mieszkań w województwie mazowieckim. Spółka Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa "Mazowsze Centrum" oficjalnie rozpoczęła działalność. W jej skład wchodzą m.in. miejscowości z radomskiego: Grójec i Kozienice.

Poseł Andrzej Kosztowniak poinformował, że 18 maja podpisany został akt notarialny powołujący do życia trzecią w województwie mazowieckim Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową. Wspólnikami – założycielami Spółki SIM KZN Mazowsze Centrum zostało 10 gmin z województwa mazowieckiego (Grodzisk Mazowiecki, Kozienice, Grójec, Mszczonów, Puszcza Mariańska, Żabia Wola, Serock, Wieliszew, Nasielsk, Maków Mazowiecki) oraz Krajowy Zasób Nieruchomości. Szacunkowe plany inwestycyjne spółki wynoszą co najmniej 1200 mieszkań.

- Dzięki tej inicjatywie na terenie gminy planowana jest budowa ok. 10️0 mieszkań, które dofinansowane będą Rządowym Funduszem Rozwoju Mieszkalnictwa w kwocie 3 milionów złotych. Ogromne gratulacje dla władz Kozienic - powiedział poseł Andrzej Kosztowniak:

Do tej pory do Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych z udziałem KZN przystąpiło już przeszło 300 gmin, które będą budować ponad 27 tys. mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu z opcją wykupu. W najbliższym czasie powstaną kolejne SIM-y, które zwiększą ten wolumen do ok. 30 tys.