Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Jan Nepomucen Chrzan, męczennik
Dziś jest: Piątek, 01 lipca 2022

Skarżysko-Kamienna

Szpital Powiatowy w Skarżysku otrzymał dofinansowanie

środa, 18 maj 2022 09:22 / Autor: Jakub Dębski
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Jakub Dębski

Samorząd Województwa Świętokrzyskiego przyznał dofinansowanie dla Szpitala Powiatowego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej. Pieniądze mają być przeznaczone na poprawę dostępności do rehabilitacji leczniczej i innych świadczeń zdrowotnych oraz bezpieczeństwa osób z niepełnosprawnościami.

Środki z PFRON otrzymały cztery placówki z województwa świętokrzyskiego. Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej otrzymał 130 tys. zł dofinansowania. Będzie ono przeznaczone na windę, co znacznie ułatwi osobom z niepełnosprawnościami wizyty w szpitalu.

W podpisaniu umowy na dofinansowanie uczestniczył marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.

- Zaplanowane prace mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa dla podopiecznych placówek w tym osób z niepełnosprawnościami, likwidację barier, podniesienie jakości świadczonych zabiegów rehabilitacyjnych oraz zwiększenie zakresu oraz form rehabilitacji – powiedział marszałek Andrzej Bętkowski.

Wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik informuje na co zostaną przeznaczone pieniądze w poszczególnych placówkach.

- Środki finansowe trafią do miejsc, gdzie są rehabilitowane osoby z niepełnosprawnościami. To jest dwie windy w Szpitalu w Sandomierzu, winda w Bogorii, winda w Szpitalu Powiatowym w Skarżysku i w jednej placówce będą wykonane inne roboty budowlane. Wszystkie te prace służą temu aby poprawić jakość funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami w tych budynkach, w których te osoby przyjeżdżają na leczenie i rehabilitacje – powiedziała wicemarszałek Renata Janik

Kwota dofinansowania dla czterech placówek wynosi 960 tys. zł.