Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Dziś jest: Sobota, 25 czerwca 2022

Opoczno

Nowoczesny budynek MGKS Drzewica

wtorek, 17 maj 2022 14:06 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Gmina Drzewica
Marcin Prejs

Budynek klubu sportowego w Drzewicy jest już gotowy do użytku. Nowoczesny obiekt kosztował 2,7 mln zł.

Obiekt powstał przy ul. Kolejowej, gdzie zlokalizowany jest również stadion. Poprzedni budynek klubowy nie spełniał już wymogów, dlatego władze miasta zdecydowały się wybudować nowy. Zadanie w formule „zaprojektuj i wybuduj” wykonała firma spod Skierniewic w niespełna rok. To ponad sześć miesięcy przed terminem.

Dzięki inwestycji powstał parterowy obiekt przyjazny dla osób niepełnosprawnych podzielony na cztery strefy: zespół szatniowy (2 szatnie dla zawodników, każda z odrębną natryskownią, 1 szatnia dla sędziów, 1 szatnia dla trenerów, 1 pomieszczenie administracyjne); strefa konferencyjno-szkoleniowa składająca się z sali konferencyjno-szkoleniowej z zapleczem socjalnym i porządkowym; ogólnodostępne toalety dla kibiców wyposażone w oddzielne węzły sanitarne dla kobiet, mężczyzn, osób niepełnosprawnych, z miejscem do przewijania dzieci; pomieszczenia magazynowe i techniczne.

Budynek Miejsko-Gminnego Klubu Sportowego Drzewica wyposażony jest m.in. w instalację fotowoltaiczną, klimatyzację oraz system monitoringu wizyjnego. Ogrzewany jest pompą ciepła.

Budowa obiektu kosztowała 2,7 mln zł, z czego ponad 1,3 mln to pieniądze unijne z RPO.

Uroczyste otwarcie nowego budynku klubowego przeprowadzone zostanie latem.