Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: Piątek, 12 sierpnia 2022

Radomskie

Tłumy na Święcie Polskiej Niezapominajki

niedziela, 15 maj 2022 14:55 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Były konkursy, występy, zajęcia edukacyjne, pokazy i koncerty. Na Święto Polskiej Niezapominajki przybyły tłumy ludzi.

Święto Polskiej Niezapominajki wróciło po dwóch latach przerwy. Wydarzenie rozpoczęło się od złożenia kwiatów przed tablicą poświęconą redaktorowi Andrzejowi Zalewskiemu.

- Po dwóch latach przerwy pandemicznej zorganizowaliśmy Święto Polskiej Niezapominajki. Widać duże zainteresowanie. Mamy występ sygnalistów, szkół, przedszkoli i na koniec zespół Carpie Diem z Szymonem Wydrą - mówi Andrzej Matysiak, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

Konkursy przygoowały między innymi Nadleśnictwo Radom czy Nadleśnictwo Kozienice.

- Nadleśnictwo stworzyło piękne stoisko. Mamy wiele konkursów, zabaw, leśnicy z pasją. Są bardzo ciekawe nagrody i można spotkać się z bracią leśną - mówi Hubert Ogar z Nadleśnictwa Radom.

- Promujemy różne elementy gospodarki leśnej, własne wydawnictwa, mamy konkursy, różne gadżety dla młodzieży. Jest też z nami Stowarzyszenie Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej - mówi Artur Mazur, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Kozienice.

Duże zainteresowanie wzbudziły zwierzęta, a szczególnie puszczyk, którym opiekuje się Paweł Wójcik z Technikum Leśnego w Zagnańsku.

- Na lewej ręce trzymam samca puszczyka, który trafił do nas cztery lata temu z problemami. Miał ukruszone szpony i nie mógł polować. Nakarmiliśmy go i rozpoczęliśmy rehabilitację. Codziennie jest karmiony i z czasem myślimy o wypuszczeniu - tłumaczy Paweł Wójcik.

Stoisko przygotował także Polski Związek Łowiecki.

Chętni mogli także zapoznać się z psami łowieckimi. Sylwia Wojtan z komisji kynologicznej PZŁ przyjechała z posokowcami bawarskimi.

Na Święcie Polskiej Niezapominajki nie zabrakło oczywiście Szkoły Podstawowej im. Świętokrzyskich Partyzantów AK w Wielkiej Wsi, od której wszystko się zaczęło.

- Wszystko się zaczęło od telefonu od pana redaktora Andrzeja Zalewskiego, który zadzwonił i zapytał, czy robimy święto niezapominajki, bo każdy kraj ma jakiś kwiat, a my nic nie mamy - tłumaczy Bożena Wrona, dyrektor szkoły.

Na scenie mogliśmy zobaczyć wiele zespołów dziecięcych, które śpiewały i mówiły oczywiście o niezapominajce.

Święto Polskiej Niezapominajki zakończył koncert Szymona Wydry z zespołem Carpe Diem.