Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Licheńska
Dziś jest: Sobota, 02 lipca 2022

Szydłowiec

Możesz wystąpić na jednej scenie z zespołem Azyl P.

piątek, 13 maj 2022 16:20 / Autor: Jakub Dębski
Jakub Dębski

Podczas Festiwalu "Rock na Zamku" w Szydłowcu odbędzie się konkurs młodych talentów. Zespół, który zwycięży będzie miał możliwość zagrania przed koncertem Azyl P. i goście.

W tym roku mija 40 lat od założenia grupy Azyl P., z tej okazji Urząd Miejski w Szydłowcu organizuje Wojewódzki Festiwal Zespołów Rockowych im. Andrzeja Siewierskiego „Rock na Zamku”. Impreza będzie trwała dwa dni. Podczas pierwszego nastąpi przesłuchanie młodych talentów. Zwycięzca zagra następnego dnia przed Azyl P.

Kwalifikacje wstępne do konkursu polegają na wysłaniu do organizatorów wypełnionego formularza, tekstów piosenek i nagrań w formacie mp3 lub mp4. Wybrane przez jury zespoły będą mogły zaprezentować się 23 lipca na dziedzińcu zamku w Szydłowcu podczas pierwszego dnia festiwalu. Obowiązkiem każdej kapeli jest zaprezentowanie jednego z utworów Azyl P.

- Konkurs jest kierowany do wszystkich zespołów grających muzykę rock niezależnie od odmiany, czy są to ciężkie brzmienia czy pop rock. Tak jak Azyl P. kiedyś zajął drugie miejsce w tego typu konkursie, tak może będzie to początek do wielkiej kariery innego młodego zespołu - powiedział Michał Szymkiewicz z wydziału informacji i promocji Urzędu Miejskiego w Szydłowcu.

Organizatorzy przyznają również nagrody pieniężne dla drugiego i trzeciego miejsca konkursu. Doceniona zostanie też najlepsza interpretacja utworu zespołu Azyl P. i najlepszy gitarzysta konkursu.

Szczegółowy regulamin oraz karta zgłoszenia dostępne są tutaj

Zadanie jest realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.