Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Jan Nepomucen Chrzan, męczennik
Dziś jest: Piątek, 01 lipca 2022

Kozienice

Świąteczne paczki trafiły do seniorów

wtorek, 12 kwietnia 2022 12:32 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Przyjaciele Kozienickiego Hospicjum przygotowali 40 świątecznych paczek, które trafiły do potrzebujących seniorów z Kozienic. Dla podopiecznych Hospicjum - często osób chorych, w podeszłym wieku i samotnych - ten prosty gest przed Wielkanocą ma wielkie znaczenie.

Paczki dla podopiecznych Hospicjum są przygotowywane regularnie w okolicy Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Tym razem w ich przygotowanie zaangażowała się wspólnota parafialna z Zajezierza. Środki na ten cel pochodziły również ze zbiórki, którą przeprowadzili pracownicy Enei Wytwarzanie w czasie turnieju siatkówki. - Mimo, że akcja jest już tradycją to dla obdarowywanych zawsze jest to pewne zaskoczenie, które niesie dużo radości - mówi prezes Hospicjum Kozienickiego ks. Tomasz Pastuszka:

Paczki do adresatów trafiły dzięki wolontariuszom, w większości są to uczniowie z PSP 1 w Kozienicach wraz z opiekunką Pauliną Zawadzką, ale był też pomocnik, który szkołę podstawową ma już dawno za sobą:

W paczkach oprócz artykułów pierwszej potrzeby seniorzy znajdą również świąteczne kartki własnoręcznie wykonane przez podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Przewozie. Na tym przykładzie wyraźnie widać, że Hospicjum Kozienice niesie pomoc potrzebującym, a jednocześnie integruje całą lokalną społeczność w szczytnym celu.