Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Bernard z Clairvaux
Dziś jest: Sobota, 20 sierpnia 2022

Szydłowiec

Rynek pracy dla uchodźców w zagłębiu najwyższego bezrobocia

środa, 30 marca 2022 14:13 / Autor: Jakub Dębski
Jakub Dębski

Obecnie w powiecie szydłowieckim jest około 30 ofert pracy. Nie wszystkie wymagają znajomości języka polskiego.

Powiatowy Urząd Pracy w Szydłowcu zapewnia, że Ukraińcy mogą korzystać ze wsparcia na takich samych zasadach jak Polacy. Wśród ofert pracy są stanowiska m.in. dla spawacza, sprzedawcy czy pomocnika budowlanego. Ponadto PUP oferuje doradztwo zawodowe, szkolenia dające możliwość przekwalifikowania się, staże czy pomoc w formie dofinansowania do działalności gospodarczej.

- Obecnie w w szydłowieckim urzędzie zarejestrowanych jest 30 osób. Jedna z nich dostała staż w Urzędzie Pracy. Dzięki jej znajomości języka ukraińskiego proces rejestracji pozostałych uchodźców idzie sprawniej. Cztery osoby znalazło pracę na robotach publicznych a trzy dostało staże w szydłowieckich firmach - powiedział dyrektor placówki Tadeusz Piętowski.

- W naszym urzędzie w większości rejestrują się kobiety. Przyjechały one z dziećmi i jednym z głównych powodów dlaczego nie podejmują pracy jest brak organizacji opieki dla ich podopiecznych - dodaje dyrektor.

Obecnie Powiatowy Urząd Pracy w Szydłowcu oferuje takie stanowiska: kamieniarz, murarz, ładowacz, spawacz, sprzedawca, pomocnik budowlany, operator koparko - ładowarki, kierowca samochodu ciężarowego, pracownik produkcji, kelner, nauczyciel przedszkola z językiem angielskim, sprzedawca na stacji paliw, ślusarz, barman i pomoc kuchenna.