Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Josemaría Escrivá de Balaguer, prezbiter
Dziś jest: Niedziela, 26 czerwca 2022

Skarżysko-Kamienna

Skarżyskie Warsztaty Terapii Zajęciowej ze wsparciem PFRON

środa, 09 lutego 2022 13:48 / Autor: Michał Kaczor
Pow. skarżyski
Michał Kaczor

Powiat skarżyski pozyskał ponad 51 tysięcy złotych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na dofinansowanie zajęć w Warsztatach Terapii Zajęciowejj. Pieniądze dostaną dwa skarżyskie stowarzyszenia: WTZ "Tęcza" przy ul. Równoległej i WTZ z ulicy Kościuszki.

- Przyznane w ramach programu dofinansowanie pokryje koszty prowadzenia przez WTZ-y zajęć klubowych łącznie dla 9 osób  od lutego 2022 roku do końca stycznia 2023 roku. To wsparcie pozwoli kolejnym osobom aktywnie spędzać czas i korzystać z oferty przygotowanej przez nasze WTZ. Czas trwania zajęć klubowych dla osoby niepełnosprawnej wynosi nie mniej niż 5 godzin miesięcznie – informuje wicestarosta Anna Leżańska.

Umowę na dofinansowanie przedsięwzięcia podpisali w środę 9 lutego - starosta Artur Berus, wicestarosta Anna Leżańska oraz dyrektor oddziału świętokrzyskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Kielcach Andrzej Michalski w obecności przedstawicieli Warsztatów Terapii Zajęciowej - kierownika WTZ „Tęcza” Dariusza Stachury oraz przedstawicielek WTZ przy Stowarzyszeniu Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych - kierownika WTZ Małgorzaty Pączek, prezesa stowarzyszenia Danuty Janiec oraz sekretarz zarządu stowarzyszenia Jadwigi Krajcarz.

- Bardzo się cieszę, że Państwo, którzy reprezentujecie te dwa stowarzyszenia tak aktywnie działacie na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Szczególnie to doceniam, bo na terenie województwa tych umów w zakresie akurat tego programu nie ma zbyt wiele – mówił dyrektor PFRON w Kielcach Andrzej Michalski.