Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: święci Apostołowie Piotr i Paweł
Dziś jest: Środa, 29 czerwca 2022

REGION

Miliony maseczek dla mieszkańców regionu radomskiego

czwartek, 27 stycznia 2022 14:45 / Autor: Monika Nowakowska
foto: 6MBOT
Monika Nowakowska

10 milionów maseczek załadują, przewiozą i rozpakują żołnierze 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej - to kolejny przykład działania mazowieckich terytorialsów w walce z pandemią koronawirusa.

W ciągu najbliższych kilku dni, na wniosek Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, terytorialsi przetransportują 183 palety ze środkami ochrony indywidualne do 50 placówek medycznych. Pierwsze wypełnione środkami ochrony indywidualnej samochody ciężarowe już ruszyły do placówek medycznych i innych instytucji. Do końca miesiąca pięć tysięcy kartonów zostanie rozwiezionych do szpitali i podmiotów medycznych na terenie całego południowego Mazowsza.

- Od początku pandemii podejmujemy działania mające na celu wspieracie służby zdrowia, organów sanitarnych, policji oraz administracji państwowej i samorządowej. Wspieramy służbę zdrowia, nie tylko poprzez transporty, ale także wspieramy punkty pobierania wymazów, punkty szczepień oraz wykonujemy podstawowe prace administracyjne by ta mogła skutecznie nieść pomoc - mówi płk Witold Bubak, dowódca 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. - Mazowieccy żołnierze każdego dnia udowadniają, że przysięga, którą złożyli na sztandar to nie tylko puste słowa, to zobowiązanie, które realizują każdego dnia na rzecz lokalnej społeczności - dodaje.

Przewozy wielkotonażowe ze środkami ochrony to jedno z wielu zadań realizowanych w ramach operacji "Trwała odporność", które obecnie realizuje 6. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej. Codziennie do realizacji różnych zadań w niemal wszystkich powiatach południowego Mazowsza dysponowanych jest około 100 żołnierzy. W dalszym ciągu żołnierze wspierają szpitale, punkty wymazowe i szczepień wraz z funkcjonariuszami policji monitorują kwarantannę. Tylko w ostatnim tygodniu żołnierze pobrali ponad tysiąc wymazów. Systematycznie organizowane są akcje honorowego krwiodawstwa oraz żołnierze dostarczają ciepłe posiłki do powstańców warszawskich.