Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Paschalis Baylon, zakonnik
Dziś jest: Wtorek, 17 maja 2022

Kozienice

Szpital w Kozienicach może ograniczyć przyjęcia

piątek, 21 stycznia 2022 11:31 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

W związku z V falą zachorowań na koronawirusa należy liczyć się z przygotowaniem większej ilość łóżek dla pacjentów leczonych z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w szpitalu w Kozienicach. W związku z tym dyrekcja placówki nie wyklucza możliwości ograniczenia przyjęć pacjentów z innymi chorobami niż COVID-19, a także ograniczenia wykonywania zabiegów operacyjnych.

Od poniedziałku 17 stycznia w Punkcie Wymazowym przy SP ZZOZ w Kozienicach obserwujemy wzrost zakażeń wśród osób, które mają wykonywane ambulatoryjnie badania wymazowe w kierunku wirusa SARS-CoV-2 (około 60 % badanych uzyskuje wynik pozytywny). Są to pacjenci nie tylko z powiatu kozienickiego. Dla przykładu w dniu wczorajszym wykonano 130 badań wymazowych.

Ze szpitalnych statystyk wynika, że wśród osób hospitalizowanych z powodu COVID-19 około 90 % stanowią osoby niezaszczepione. Ponadto dyrekcja informuje, że pacjenci niezaszczepieni hospitalizowani w Kozienicach z powodu COVID-19 ciężej przechodzą chorobę, również śmiertelność w tej grupie chorych jest o wiele wyższa niż w przypadku osób zaszczepionych.