Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Paschalis Baylon, zakonnik
Dziś jest: Wtorek, 17 maja 2022

Opoczno

2,5 tys. zł mandatu dla pijanego rowerzysty

czwartek, 20 stycznia 2022 20:09 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie miał rowerzysta, którego zatrzymali opoczyńscy policjanci. Zgodnie z nowymi przepisami funkcjonariusze nałożyli na nieodpowiedzianego młodego człowieka mandat karny w wysokości 2500 złotych.

 W ostatnich dniach to kolejny przykład rowerzysty, który stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu. Tym razem pijanego kierującego jednośladem, policjanci zatrzymali 19 stycznia o godz. 14.45 w Gawronach w gminie Sławno. Wysoki mandat karny to i tak najłagodniejsza konsekwencja z jaką spotkał się młody mężczyzna. Warto zastanowić się nad tym jakie skutki mogłyby spotkać 19-latka, gdyby z jego udziałem doszło do zdarzenia drogowego. - Trzeźwość na drodze jest warunkiem niezbędnym do zminimalizowania tragicznych zdarzeń drogowych - podkreśla asp.szt. Barbara Stępień.

W związku z nowelizacją przepisów w zakresie ruchu drogowego, każdy nietrzeźwy rowerzysta musi się liczyć z wysokim mandatem karnym. Taryfikator mandatów karnych za tego rodzaju wykroczenie przewiduje mandat w wysokości aż 2500 złotych.

Wypity alkohol zdecydowanie obniża refleks, koncentrację kierującego, a wtedy nietrudno o utratę równowagi czy upadek. Rowerzysta w kolizji z samochodem jest narażony na poważne obrażenia ciała, a nawet śmierć. Dlatego tak bardzo ważne jest odpowiedzialne zachowanie na drodze.