Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Paschalis Baylon, zakonnik
Dziś jest: Wtorek, 17 maja 2022

Kozienice

Przy I LO w Kozienicach powstanie plac sportowo-rekreacyjny

czwartek, 20 stycznia 2022 13:06 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

36 tysięcy złotych z Urzędu Marszałkowskiego otrzymało I Liceum Ogólnokształcące w Kozienicach na budowę przy szkole placu sportowo-rekreacyjnego. Dziś w starostwie powiatowym w Kozienicach została podpisana umowa z marszałkiem Rafałem Rajkowskim.

Starosta kozienicki Krzysztof Wolski zauważył, że nie jest to pierwsza inwestycja w infrastrukturę sportową Samorządu Mazowsza na terenie powiatu kozienickiego:

Dyrektor Liceum Ewa Malec podkreśliła jak ważna jest to inwestycja dla społeczności szkolnej:

Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Leszek Przybytniak mówił o owocach współpracy między samorządami:

 Wicemarszałek Mazowsza Rafał Rajkowski powiedział, że choć dotacja nie jest duża to może ona przynieść dużo dobrego dla szkoły:

Realizacja zadania obejmuje budowę placu na obszarze 385 m2 przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach. Zostaną na nim zamontowane na stałe 4 betonowe stoły do gry w szachy i chińczyka, 1 betonowy stół do tenisa stołowego, 4 ławki i 2 skrzynie do przechowywania sprzętu. Plac będzie miejscem bezpiecznym dla użytkowników, zaś teren wokół zamontowanych urządzeń zostanie zagospodarowany poprzez nasadzenie roślin ozdobnych i zasianie trawy.

 Na tym jednak nie koniec, ponieważ już teraz wiemy, że I LO w Kozienicach otrzyma kolejną dotację, tym razem na kwotę 80 tysięcy złotych do wyposażenia pracowni komputerowej.