Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Leoncjusz z Rostowa, biskup
Dziś jest: Poniedziałek, 23 maja 2022

Skarżysko-Kamienna

Co powstanie na placu po "Starym Manhattanie"?

wtorek, 18 stycznia 2022 14:42 / Autor: Michał Kaczor
fot. Tygodnik Skarżyski/skarzyski.eu
Michał Kaczor

W połowie roku prezydent Konrad Krönig planuje ogłosić koncepcję zagospodarowania placu po tzw. "Starym Manhattanie" w Skarżysku-Kamiennej.

Targowisko przy ul. Sokolej, czyli tzw. "Stary Manhattan" to miejsce dobrze znane mieszkańcom Skarżyska-Kamiennej i okolic. Handel odbywał się tam głównie w drewnianych budkach i "blaszakach".

4 grudnia oficjalnie rozpoczęła działalność nowa hala targowa - "Nowy Manhattan", a 1 stycznia zamknięty został "Stary Manhattan". Spowodowało to protesty niektórych niezadowolonych handlarzy.

- Pojawiły się transparenty, ale uważam, że niesłuszne. Niektórzy nie potrafią pogodzić się, że XXI wiek zawitał do Skarżyska. Często rozmawiam z mieszkańcami i zdecydowana większość mówi, że wreszcie coś dzieje się w Skarżysku - powiedział Konrad Krönig.

Obecnie trwają ostatnie prace przy sprzątaniu placu po "Starym Manhattanie". Prezydent Konrad Krönig zapowiada, że w połowie roku przedstawi koncepcję zagospodarowania terenu.

- Mamy pewną koncepcję. Niebawem zlecę wizualizację. Na razie staramy się dawkować emocję. Teren wyrównaliśmy, jest uporządkowywany i został ogrodzony. Teraz w Skarżysku handlujemy w cywilizowanych warunkach. Myślę, że koncepcję przedstawimy w połowie roku - mówi Konrad Krönig.