Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

Białobrzegi

Tereny nad Pilicą w Białobrzegach zmienią się nie do poznania

sobota, 15 stycznia 2022 12:36 / Autor: Magdalena Król
fot. arch. UMWM
Magdalena Król

2,2 mln z budżetu województwa mazowickiego trafi do Białobrzegów. Pieniądze będą przeznacozne na zagospodarowanie terenów nad Pilicą.

To już kolejny rok, w którym władze wojwództwa mazowieckiego wspierają lokalne samorządy, co podkreśla wicemarszałek Rafał Rajkowski:

– Dziś podpisujemy umowy jeszcze z ubiegłego roku, ale już powoli ruszamy z tegorocznymi naborami. Zaczynamy od wsparcia dla sołectw. Można już zgłaszać wnioski – podkreśla wicemarszałek. – Gratuluję dzisiejszym beneficjentom. Życzę sprawnej realizacji inwestycji.

Już wkrótce, dzięki 2,2 mln zł z budżetu województwa mazowieckiego tereny nad Pilicą w Białobrzegach zmienią się nie do poznania. Teraz wypoczywających nad brzegiem rzeki przyciąga duża i piaszczysta plaża nad rzeką Pilicą, na której działa bezpieczne, strzeżone kąpielisko, wyposażone w niezbędne urządzenia. Wciąż nie brakuje jednak niezagospodarowanych, porośniętych nieuporządkowaną zielenią działek. Wsparcie z budżetu Mazowsza pozwoli to zmienić.

W tym miejscu wybudowany zostanie wał przeciwpowodziowy i powstaną m.in. deptaki, ścieżki rowerowe, parkingi oraz ciągi komunikacyjne, a także scena plenerowa, grill, place zabaw i aktywności dla dzieci oraz strefa seniora z siłownią plenerową i małą tężnią. W planach jest amfiteatr czy całoroczny kompleks basenów otwartych i strefa gastronomii dla turystów oraz hotel z częścią restauracyjną (inwestycja prywatnego inwestora).

Wszystkie zaprojektowane elementy nowego zagospodarowania wzajemnie się uzupełniają, a także są związane przestrzennie i funkcjonalnie, tak aby optymalnie wykorzystać teren.

Koszt inwestycji: 4 500 000,00 zł

Kwota dofinansowania: 2 200 000,00 zł