Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

Szydłowiec

Konkurs "Życie codzienne katolika w PRL"

piątek, 19 listopada 2021 17:59 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Do 30 listopada można zgłaszać się do konkursu "Życie codzienne katolika w PRL". Rozstrzygnięcie poprzedzi cykl wykładów.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych, a także ponadpodstawowych i dorosłych mieszkańców powiatu szydłowieckiego. Zgłaszać się można do 30 listopada pod adresem mailowym biuro.szydlowiec @ gmail.com lub pod numerem telefonu 795 050 102.

Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowane jest na 30 maja 2022 roku. Poprzedzi to seria wykładów "Kościół w Polsce pod rządami komunistów".

Więcej o tym w rozmowie z poseł Agnieszką Górską i Kamilem Skrzyniarzem z Mazowieckiego Stowarzyszenia Integracja:

Uczestnicy mają przygotować pracę indywidualnie w dowolnym rodzaju literackim (dramat, epika, liryka) na temat wybranych kwestii dotyczących życia codziennego katolików w państwie rządzonym przez komunistów. Każdy uczestnik zostanie przygotowany do konkursu dzięki pięciu prelekcjom przeprowadzanym przez IPN zarówno stacjonarnie w rożnych miejscach w powiecie szydłowieckim jak i on-line. Praca może być również oparta na wspomnieniach własnych lub członków rodziny.

Celem projektu jest zainteresowanie mieszkańców powiatu szydłowieckiego dziejami Kościoła katolickiego w okresie PRL oraz postaciami kapłanów, którzy wykazali w tym okresie niezłomną postawę.