Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Ireneusz, biskup i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 28 czerwca 2022

REGION

Maluch+: Blisko ćwierć miliona dla gmin ziemi radomskiej

czwartek, 19 sierpnia 2021 13:25 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Ponad 230 tys. zł trafiło do gmin z regionu radomskiego w ramach programu Maluch+. Umowy podpisano dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Radomiu.

Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki powiedział, że program Maluch+ wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, czyli żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Beneficjenci programu mogą otrzymać dofinansowanie do tworzenia i funkcjonowania miejsc opieki. - W skali województwa mazowieckiego na ten cel przeznaczyliśmy ok. 58 mln złotych - powiedział Artur Standowicz:

Dzisiaj umowy podpisali przedstawiciele gmin: Odrzywół, Jastrząb, Iłża, Głowaczów, Potworów, Kozienice, Jastrzębia, Nowe Miasto nad Pilicą, Jasieniec, Szydłowiec. Piotr Kozłowski, burmistrz Kozienic powiedział, że program Maluch+ przyczynia się wsparcia polskich rodzin:

Na realizację programu gmina Odrzywół otrzymała 17 tys. złotych. Wójt gminy Marian Kmieciak:

Z kolei gmina Potworów otrzymała 28 tys. zł - poinformował wójt Marek Klimek:

Celem programu "Maluch+" jest zwiększenie dostępności terytorialnej i finansowej miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów dla wszystkich dzieci, w tym dzieci niepełnosprawnych oraz wymagających szczególnej opieki.