Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Rita z Cascia, zakonnica
Dziś jest: Niedziela, 22 maja 2022

REGION

Policjanci sprawdzają, czy przestrzegane są nowe obostrzenia

poniedziałek, 29 marca 2021 16:12 / Autor: Magdalena Król
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Magdalena Król

Codziennie policjanci sprawdzają, czy mieszkańcy przestrzegają przepisów wprowadzonych przez rząd w związku z koronawirusem.

Przypomnijmy, że w weekend w całym kraju weszły w życie nowe obostrzenia. W obiektach kultu religijnego może znajdować się nie więcej uczestników niż 1 osoba na 20 m2 powierzchni przy zachowaniu odległości min. 1,5 metra. Oczywiście niezbędne są też maseczki zasłaniające usta i nos. Jak informuje podinsp. Katarzyna Kucharska, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu, policjanci przeprowadzili kilka interwencji w kościołach.

- Zgłaszający informowali przede wszystkim o nadmiernej liczbie osób i nieprzestrzeganiu obostrzeń przez znajdujących się w świątyni - mówi podinsp. Katarzyna Kucharska, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu.

Policjanci ukarali również osoby, które nie przestrzegały przepisów.

- W weekend polincjanci interweniowali kilkaset razy wobec osób, które nie przestrzegały zasad. Prawie 600 osób ukarano mandatem, 300 osób zostało pouczonych, a 127 osób odmówiło przyjęcia mandatu w związku z tym skierowane zostały wnioski o ukaranie do sądu - dodaje podinsp. Katarzyna Kucharska.

Nowe zasady bezpieczeństwa obowiązują do 9 kwietnia.