Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Augustyn z Canterbury, biskup
Dziś jest: 27 maj 2020

Mazowsze

Dramatycznie w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Starym Goździe

piątek, 03 kwietnia 2020 21:06 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. ZOL Jaśmin (fb)
Jakub Szczechowski

W zakładzie "Jaśmin" w Starym Goździe zakażonych jest 31 osób, w tym 8 pracowników. Tylko dwóch zakażonych pracowników przebywa w kwarantannie domowej, pozostali zakażeni są w ZOL-u razem ze zdrowymi.

 O sytuacji w ZOL-u informuje portal Wirtualna Polska. ZOL w Starym Goździe świadczy opiekę dla 88 osób. Obecnie zajmuje się nimi 5 osób, w tym jeden lekarz. Dyrektor ds. medycznych i zarazem ten jedyny lekarz Joanna Buła-Grzybowska zwraca się o pomoc, bo brakuje środków ochrony. Nie ma maseczek, rękawiczek, czy środków do dezynfekcji. Dyrektor skarży się na bierność sanepidu. ZOL robi wszystko na własną rękę. Dopiero w ostatnim czasie PSSE w Białobrzegach zarządziła kwarantannę.

Są już pierwsze gesty solidarności. ZOL wspomogła gmina Wyśmierzyce. - Dziękuję mojej zastępczyni Małgosi Zajączkowskiej. W imieniu mieszkańców właśnie jedzie do DPS Jaśmin w Goździe. Dzielimy się tym co mamy, co mieliśmy dla siebie. My jeszcze dokupimy, oni potrzebują tego na gwałt. Zawieziemy coś na tę chwilę. Jakieś przyłbice, kombinezony jednorazowe, środki do dezynfekcji. To śladowe ilości, ale na teraz, na czas aż dotrze duża dostawa. Wyśmierzyce pomagają! - napisał burmistrz Wojciech Sępioł.

 

Zapraszamy do nas: