Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Augustyn z Canterbury, biskup
Dziś jest: 27 maj 2020

Mazowsze

Rafał Rajkowski: będzie wsparcie dla 8 szpitali w regionie radomskim

wtorek, 24 marca 2020 16:33 / Autor: Radosław Mizera
foto: R.Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Osiem podmiotów leczniczych w regionie radomskim otrzyma środki na zakup sprzętu ratującego życie i środki ochrony. Taką decyzję podjął dzisiaj Zarząd Województwa Mazowieckiego. Rozmawialiśmy o tym z wicemarszałkiem Mazowsza Rafałem Rajkowski, który był gościem Bilansu Dnia.

- Wartość projektu wyniesie aż 150 mln zł. To pierwsze takie wsparcie w kraju i w Unii Europejskiej. Samorząd zebrał już najpilniejsze potrzeby od mazowieckich szpitali. Teraz rozpocznie się proces zakupów - powiedział Rafał Rajkowski.

Wicemarszałek Mazowsza dodał, że w pierwszej kolejności samorząd województwa uruchomił 10,5 mln zł w ramach rezerwy kryzysowej. W ostatnich dniach to właśnie z niej kupowano aparaturę i środki ochrony. Po uruchomieniu projektu unijnego kolejne zakupy będą realizowane już dzięki wsparciu unijnemu.

Lista podmiotów leczniczych liczy ponad 60 placówek w województwie. Są to: Radomski Szpital Specjalistyczny, Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu,Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego oraz szpitale w Kozienicach, Iłży, Lipsku, Grójcu i Nowym Mieście nad Pilicą.

Z wicemarszałkiem Mazowsza Rafałem Rajkowskim rozmawiał Radosław Mizera:

Zapraszamy do nas: