Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria Anna od Pana Jezusa z Paredes, dziewica
Dziś jest: 28 maj 2020

Kozienice

Inwestycje drogowe w gminie Kozienice

wtorek, 17 marca 2020 12:00 / Autor: Kamil Zapora
fot. Rafał Sucherman
Kamil Zapora

Na terenie Gminy Kozienice prowadzone są inwestycje drogowe w Aleksandrówce, Chinowie i Kozienicach na łączną kwotę ponad 3,5 miliona złotych.

W grudniu podpisano umowę na przebudowę drogi w Chinowie od torów w kierunku wsi o długości około 1 km. Droga zyska nowy asfalt, a wzdłuż niej będzie biegł chodnik.

Przebudowana zostanie również ulica Wójcików od ul. Kochanowskiego do ul. Radomskiej. W ramach zadania powstanie nowa nawierzchnia jezdni, ciąg rowerowy po stronie lasu oraz sieć kanalizacji deszczowej w celu odwodnienia jezdni.

W Aleksandrówce wybudowana zostanie ulica Serdeczna na odcinku od ul. Prostej do DK 79 o długości ponad 800 metrów. Droga zyska asfaltową nawierzchnię, powstanie chodnik zostanie uzupełnione brakujące oświetlenie uliczne.

Termin zakończenia trzech zadań zaplanowano na koniec sierpnia tego roku. Ich koszt to prawie trzy miliony złotych, z czego ponad milion pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych.

Ponadto w marcu wyłoniono wykonawcę rozbudowy ulicy Marii Curie Skłodowskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Konarskiego do skrzyżowania z ul. Warszawską na długości 266 m.

W ramach zadnia zostanie wykonanych 68 dodatkowych zatok postojowych usytuowanych prostopadle do jezdni w tym trzy miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Dodatkowo w celu uspokojenia ruchu, na ulicy pojawią się poduszki zwalniające, a skrzyżowanie ul. Skłodowskiej z ul. Kopernika oraz przejścia dla pieszych zostaną wyniesione. Ponadto wzdłuż ulicy powstanie nowa droga pieszo-rowerowa, na całym odcinku oświetlenie zostanie wymienione na ledowe. Prace mają zakończyć się z końcem sierpnia tego roku. Łączny koszt zadania to prawie 600 tysięcy złotych.

Zapraszamy do nas: