Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Augustyn z Canterbury, biskup
Dziś jest: 27 maj 2020

Radomskie

Zamknięty żłobek, przedszkole i basen w Pionkach

wtorek, 10 marca 2020 22:45 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Żłobek Miejski " Wesoły Pajacyk" (fb)
Jakub Szczechowski

Burmistrz Pionek Robert Kowalczyk zdecydował o czasowym zamknięciu żłobka, przedszkola i basenu w Pionkach. Jeden z mieszkańców został zabrany do szpitala w Radomiu z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, a jego rodzina poddana została kwarantannie.

- Chcemy dmuchać na zimne i być uczciwi wobec mieszkańców oraz informować o tym, że jakieś zagrożenie może wystąpić - powiedział nam Robert Kowalczyk.

 Od 11 marca zawieszona jest też praca Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach.

 

Komunikat burmistrza miasta Pionki

 

Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo mieszkańców miasta Pionki informuję, iż w dniu dzisiejszym podjąłem decyzję o zamknięciu od dnia 11 marca br. do 15 marca br.:

  • Publicznego Przedszkola nr 1 ul. Żeromskiego 1,
  • Żłobka Miejskiego Wesoły Pajacyk ul. Jordanowska 1,
  • Basenu Miejskiego „Delfin”.

Moja decyzja podyktowana jest tym, iż służby SANEPIDU postanowiły o umiejscowieniu jednego z naszych mieszkańców na oddziale zakaźnym, zaś rodzinę objąć kwarantanną domową.

Proszę, aby dzieci uczęszczające do Przedszkola Nr 1 i Żłobka Miejskiego Wesoły Pajacyk oraz pracownicy tych placówek pozostali do dnia 15 marca w domach. Jednocześnie proszę o informowanie dyrektorów tych placówek o dolegliwościach zdrowotnych, które mogłyby świadczyć o podejrzeniu wystąpienia objawów grypopochodnych.

  • Dyrektor Przedszkola Nr 1 Pani Genowefa Czerwiec tel. 692 164 489
  • Zastępca Dyrektora Przedszkola Nr 1 Pani Elżbieta Głuszek tel. 696 531 461
  • Dyrektor Żłobka Pani Agnieszka Pachocka tel. 603 343 888

Moja decyzja podyktowana jest troską o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta i nie oznacza, iż mamy do czynienia z koronawirusem. Proszę więc o zachowanie spokoju, rozsądku i postępowania wg wytycznych Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kozienicach, które to zamieszone są na stronie www.pionki.pl

W nagłych przypadkach proszę o kontaktowanie się wyłącznie z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Radomiu. Godziny pracy stacji poniedziałek – piątek 7:30 – 15:05. Dyżur poza godzinami pracy pełniony jest w dni powszednie w godzinach 15:00 do 22:00, natomiast w soboty, niedziele i święta w godzinach 8:00 – 22:00 (tel. 690 122 050)

 

burmistrz Robert Kowalczyk

 

Zapraszamy do nas: