Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Grzegorz VII, papież
Dziś jest: 25 maj 2020

Radomskie

Aparaty tlenowe dla hospicjum. Dar Rycerzy Kolumba

sobota, 29 lutego 2020 21:06 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Ponad 17 tysięcy złotych - to efekt zbiórki zorganizowanej przez Rycerzy Kolumba z Pionek na rzecz Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu. Dzisiaj w Pionkach miało miejsce oficjalne podsumowanie akcji.

W piątek 28 lutego w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach miało miejsce oficjalne przekazanie czeku na kwotę ponad 17 tys. złotych dla Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu. Dariusz Klich, kustosz rejonu pionkowskiego Rycerzy Kolumba:

Dzięki zbiórce Hospicjum zyskało dwa koncentratory tlenowe, które ułatwią życie najmłodszym podopiecznym. Ks. Marek Kujawski, duszpasterz Hospicjum:

W uroczystości brał udział starosta radomski Waldemar Trelka, który nie krył dumy z faktu, że na terenie powiatu radomskiego aktywnie działa Zakon Rycerzy Kolumba, którego sam jest członkiem:

Jak podkreślił Jan Malik z rady stanowej Rycerzy Kolumba w Polsce, dzieło pionkowskie jest przykładem tego, co Rycerze realizują w całym kraju:

Biskup Piotr Turzyński zauważył, że inicjatywa rycerzy doskonale wpisuje się w rozpoczęty właśnie okres Wielkiego Postu:

Po przekazaniu czeku i wręczeniu podziękowań dla osób zaangażowanych w akcję, mogliśmy wysłuchać koncertu Szkoły Muzycznej oraz Społecznego Ogniska Muzycznego w Pionkach.

Zapraszamy do nas: