Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Etelbert, król
Dziś jest: 24 lutego 2020

Mazowsze

Zgłaszajmy ciekawe projekty do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

04 lutego 2020, 17:48 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Prace nad Budżetem Obywatelskim Mazowsza wchodzą na ostatnią prostą. Dziś odbyło się spotkanie z mieszkańcami Radomia, którzy od marca będą mogli zgłaszać swoje projekty. W puli jest 25 mln zł.

Mazowsze jest wśród pierwszych województw, które zdecydowały się na wprowadzenie budżetu obywatelskiego. Biorąc pod uwagę skalę województwa będzie to duże wyzwanie organizacyjne. Do rozdysponowania jest 25 mln zł, z czego 80 proc. (20 mln zł) na pulę podregionalną i 20 proc. (5 mln zł) na projekty ogólnowojewódzkie. Marzena Kuchta z Biura Dialogu Obywatelskiego Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego:

Do BOM można zgłaszać projekty inwestycyjne, dotyczące np. budowy, remontów czy zakupu sprzętu, ale także tzw. projekty miękkie, czyli warsztaty, czy zajęcia sportowe. Konsultacje w Radomiu zgromadziły kilkadziesiąt osób, które reprezentowały stowarzyszenia czy lokalny samorząd:

Projekty muszą dotyczyć zadań własnych województwa, np. profilaktyki, promocji i ochrony zdrowia, bezpieczeństwa publicznego, a także infrastruktury społecznej czy drogowej. Musza być zgodne z przepisami prawa i dokumentami strategicznymi województwa.

Zapraszamy do nas:
Free Web Counter stats counter