Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Etelbert, król
Dziś jest: 24 lutego 2020

Mazowsze

Prawie 500 mandatów w 6 dni

13 stycznia 2020, 18:15 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

472 nałożone mandaty, 28 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych i 6 nietrzeźwych kierujących - to bilans mazowieckich policjantów w czasie działań przeprowadzonych w ubiegłym tygodniu. Policjanci grupy SPEED przeprowadzili 536 kontroli pojazdów w trakcie których ujawnili 542 wykroczenia, z czego 395 to przekroczenia prędkości. W 3 przypadkach kierowcy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym.

- Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenia nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rodzaj doznanych obrażeń - mówi rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu podinsp. Katarzyna Kucharska.

Do wypadków drogowych dochodzi zazwyczaj poprzez naruszenie przez kierujących obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Jedną z głównych przyczyn jest nadmierna prędkość. To właśnie z tego powodu, każdego roku, kierujący jadący zbyt szybko powodują zdarzenia, które pochłaniają ponad 1/3 wszystkich ofiar śmiertelnych wypadków drogowych. Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze jest groźne nie tylko dla kierujących i ich pasażerów ale również dla pieszych. W przypadku potrąceń pieszych nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka.

Policja apeluje do kierujących pojazdami o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Zapraszamy do nas:
Free Web Counter stats counter