Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Etelbert, król
Dziś jest: 24 lutego 2020

Mazowsze

Będzie nowy komendant mazowieckiej policji

07 stycznia 2020, 12:16 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. KWP w Radomiu
Jakub Szczechowski

Z mundurem pożegnał się dziś mł. insp. Zbigniew Mikołajczyk, komendant mazowieckiej policji. Przeszedł na emeryturę. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie jego następcą.

Zbigniew Mikołajczyk szefował mazowieckiemu garnizonowi zaledwie pół roku. Przypomnijmy, że w czerwcu 2019 roku przejął obowiązki po insp. Tomaszu Michułce. Był to bezpośredni awans z I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu, którym był od stycznia 2019 roku. 

Dziś odbyło się uroczyste pożegnanie komendanta.  Mł. insp. dr hab. Zbigniew Mikołajczyk powiedział, że służba na Mazowszu była dla niego ogromnym zaszczytem i wyzwaniem oraz niezwykle ważnym zwieńczeniem pracy zawodowej. Podczas uroczystości komendant podziękował wszystkim współpracownikom za wsparcie i wkład w realizację zadań związanych z poprawą bezpieczeństwa na terenie Mazowsza. Ciepłe słowa usłyszała również rodzina komendanta. 

 

 

 Mł. insp. dr hab. Zbigniew Mikołajczyk urodził się w 1971 r. w Toruniu. W 1993 r. ukończył Szkołę Chorążych Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim. W latach 1993-1998 pracował jako technik kryminalistyki w Wydziale Żandarmerii Wojskowej w Modlinie. Następnie w latach 1998-2000 jako inspektor ruchu drogowego w Placówce Żandarmerii Wojskowej w Legionowie. W latach 2000-2006 pełnił służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim. Ukończył studia w zakresie profilaktyki społecznej i resocjalizacji w 2004 r. oraz w zakresie pedagogiki ogólnej w 2006 r. w Wyższej Szkole Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, a także Europejskie Studia Problematyki Przestępczości na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. W roku 2007 ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie historii uzyskał w roku 2011 na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W okresie 2006-2013 zajmował stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Czosnowie. Następnie służbę pełnił jako Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Płocku, po czym w 2015 roku awansował na stanowisko I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Płocku. Od 2016 roku pełnił służbę na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Pułtusku. Z dniem 1 kwietnia 2017 r. wyznaczony został przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na stanowisko Zastępcy Komendanta-Prorektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W roku 2018 uzyskał na Akademii Sztuki Wojennej stopień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie. Trzykrotnie przebywał na szkoleniach w Niemczech.

 

foto: www.mazowiecka.policja.gov.pl

Zapraszamy do nas:
Free Web Counter stats counter