Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: 23 stycznia 2020

Radomskie

Skaryszew w biało-czerwonych barwach

11 listopada 2019, 22:11 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Mieszkańcy Skaryszewa świętowali 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tradycją skaryszewskiego samorządu jest organizacja akcji społecznej "Gmina Skaryszew w biało-czerwonych barwach". Mieszkańcy otrzymali bezpłatnie flagi, podczas okolicznościowego koncertu w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.

- Pokazaliśmy, że jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. Zademonstrowaliśmy to w najbliższy sercom Polaków sposób, uczestnicząc w uroczystościach lokalnych naszej małej ojczyzny oraz śpiewając wspólnie hymn narodowy - powiedział burmistrz miasta Dariusz Piątek.

Dla mieszkańców przygotowanych zostało 200 flag narodowych o wymiarach 70 x 112 cm. Do każdej flagi dołączona była ulotka-instruktaż, w której znajdują się daty najważniejszych świąt państwowych oraz przypomnienie zasad prawidłowego jej eksponowania.

Obchody z okazji Święta Niepodległości rozpoczęły się mszą świętą w intencji Polski w kościele św. Jakuba Apostoła. Po liturgii odbyła się część oficjalna, w tym uroczyste odśpiewanie hymnu. W programie był występ uczniów z PSP w Odechowie, filia w Wólce Twarogowej.

Natomiast o godzinie 17.30 rozpoczęła się Wieczornica Niepodległościowa. Był koncert Orkiestry Dętej OSP Skaryszew, koncert solistów pod hasłem: "Razem z babcią, mamą, tatą śpiewamy piosenki patriotyczne" oraz przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów PSP w Skaryszewie.

Zapraszamy do nas: