Na antenie: ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: św. Jadwiga Śląska
Radio Plus Radom /REGION/(Aktualizacja) Przebudowa wiaduktu w Kozienicach

Informacje z regionu.

(Aktualizacja) Przebudowa wiaduktu w Kozienicach

10 październik 2019 / Tekst

(Aktualizacja) Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła przetarg na przebudowę kolejnego odcinka drogi krajowej 79 przebiegającego przez Kozienice. W ramach prac zostanie przebudowany wiadukt na trasie w kierunku Radomia.

(Aktualizacja) Przebudowa wiaduktu w Kozienicach
fot. RPR/UM Kozienice

Aktualizacja:

Odcinek DK 79 długości 1,6 km, od ronda przy komendzie straży pożarnej do ronda w Aleksandrówce zostanie przebudowany. Zmodernizowany zostanie także wiadukt oraz powstanie przejście dla pieszych przez tory.

Przetarg został ogłoszony pod koniec ubiegłego roku, jednak aż do dzisiaj pozostawał nierozstrzygnięty. 8 października 2018 r. odbyło się otwarcie ofert. Wpłynęła jedna oferta Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego. Jej wartość przekraczała kosztorys inwestorski. Rozstrzygnięcie postępowania było możliwe po zapewnieniu środków finansowych.

- Istniała realna groźba unieważnienia przetargu, gdyż fundusze zabezpieczone na realizację tej inwestycji były dużo mniejsze niż złożona oferta – powiedział burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski. - Zdając sobie sprawę z wagi tej inwestycji dla miasta, podjąłem intensywne działania mające na celu wykonanie tej inwestycji przez GDDKiA. W moich staraniach wspierali mnie nasi radni oraz poseł Andrzej Kosztowniak – dodał:

- Myślę, że to bardzo dobra wiadomość nie tylko dla mieszkańców Kozienic, ale dla wszystkich podróżujących DK 79. Walka o pieniądze trwała prawie rok, ale skończyła się happy endem - mówił poseł Andrzej Kosztowniak:

Wartość przebudowy tego odcinka wyniesie prawie 50 mln złotych.

Jak informuje GDDKiA, umowa z wykonawcą zostanie podpisana w październiku tego roku. Wykonawca na realizację zadania będzie miał 21 miesięcy od daty zawarcia umowy (z wyłączeniem okresu zimowego). Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest na listopad 2021 roku.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prowadzi w Kozienicach inwestycję mającą na celu rozbudowę dróg krajowych 79 i 48 przebiegających przez miasto. Została ona podzielona na trzy odcinki. Odcinek I (ul. Radomska) jest w trakcie remontu.

W tym miesiącu powinna zostać również podpisana umowa z wykonawcą projektu przebudowy trzeciego odcinka, czyli ulicy Lubelskiej od Kozienic do Janikowa, w sumie 2,7 km.

ARTYSTA TYGODNIA

Znów jesteś ze mną

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY