Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Grzegorz VII, papież
Dziś jest: 25 maj 2020

REGION

Setki tysięcy oszczędności

środa, 09 października 2019 10:42 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

W szpitalu w Kozienicach zostanie wprowadzona tzw. e-apteka. Dzięki nowemu informatycznemu systemowi przechowywania i dystrybucji leków placówka może zaoszczędzić setki tysięcy złotych.

System będzie wspierać pracę Działu Farmacji Szpitalnej, do której należą m.in. apteki z magazynami oraz punkty apteczek oddziałowych. Realizacja projektu to wiele korzyści, w tym np. zapewnienie płynności dostaw potrzebnych leków i materiałów medycznych, księgowanie przychodów i rozchodów materiałów medycznych, możliwość elektronicznego przesyłania zamówień oraz informacji bezpośrednio do pracowników apteki szpitalnej. Zostaną zautomatyzowane procesy magazynowania i wydawania leków. Korzystanie z systemu zmniejsza ryzyko wystąpienia błędu podczas podawania leku oraz zwiększa bezpieczeństwo i jakość stosowanej farmakoterapii. - Jest to nasz sukces. Wiem, że w innych szpitalach gdzie działa system osiągnięto kilkusettysięczne oszczędności – wyjaśnił Roman Wysocki, dyrektor szpitala w Kozienicach:

Na realizację tego zadania szpital w Kozienicach otrzymał wsparcie unijne w wysokości ponad 2,2 mln zł. W środę 9 października do szpitala przyjechał wicemarszałek województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski, aby podpisać umowę na dofinansowanie. - Takie wsparcie jest potrzebne, ponieważ, sytuacja służby zdrowia w Polsce jest zła, w tym również szpitala w Kozienicach - powiedział wicemarszałek:

W ciągu ostatnich dni urząd marszałkowski przekazał do szpitala w Kozienicach ponad 4 mln złotych.

Przy podpisaniu umowy obecni byli radni sejmiku województwa mazowieckiego: Tomasz Śmietanka i Leszek Przybytniak oraz poseł Leszek Ruszczyk, a także starosta kozienicki Andrzej Jung wraz z zastępcą Józefem Grzegorzem Małaśnickim.

- Zdrowie kosztuje bardzo dużo, dlatego każde środki publiczne przeznaczane na usługi zdrowotne są bardzo ważne – mówił Tomasz Śmietanka:

- Leki są bardzo drogie. Należy tak wykonywać zabiegi, aby je oszczędzać. System wprowadzony w szpitalu w Kozienicach umożliwi to – dodał Leszek Przybytniak:

- Dzisiaj realizuje się to co wynegocjowaliśmy ze świętej pamięci starostą kozienickim Januszem Stąporem. Kolejne środki trafiają do szpitali, co podnosi nasze bezpieczeństwo i standard życia – mówił poseł Ruszczyk:

Podobne rozwiązania zostaną wprowadzone również w innych szpitalach na terenie Mazowsza: Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu, Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim w Warszawie, Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim im. św. Jana Pawła II w Siedlcach, w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie oraz w Mazowieckiem Centrum Rehabilitacji „STOCER”.

Zapraszamy do nas: