Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Jadwiga Śląska
Radio Plus Radom /REGION/Sukces Festynu Hospicyjnego w Kozienicach!

Informacje z regionu.

Sukces Festynu Hospicyjnego w Kozienicach!

23 wrzesień 2019 / Tekst

Prawie 54 tysiące zł. udało się zebrać dzięki licytacjom i zbiórkom podczas I Festynu Hospicyjnego w Kozienicach. Dochód z wydarzenia przeznaczony zostanie na budowę hospicjum stacjonarnego. 

Sukces Festynu Hospicyjnego w Kozienicach!
fot. ks. Jacek Wieczorek

Celem festynu jest zebranie i integracja lokalnej społeczności, a także wsparcie działalności domowego hospicjum. Kozienickie hospicjum ma pod opieką osiemnaście osób. Pomoc osobom terminalnie i onkologicznie chorym, ale również osobom potrzebującym doraźnego wsparcia niosą wolontariusze oraz zatrudnione na stałe pielęgniarki. Inicjatywa narodziła się dwa lata temu, a jej pomysłodawcą był ks. Tomasz Pastuszka - wspomina ks. kan. Kazimierz Chojnacki , proboszcz parafii Świętego Krzyża w Kozienicach:

Podczas festynu pieniądze zbierane były na różne sposoby - podczas zbiórek, licytacji i loterii fantowej. Jednak tego dnia w Kozienicach na gości czekało wiele atrakcji, m.in plac zabaw dla dzieci, przejażdżki konne, czy namioty z lokalną gastronomią.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się licytacje, a to dlatego, że przedmioty przekazane na aukcje były bardzo atrakcyjne. Wśród nich komplety mebli, obrazy, zestawy kryszatłów, bony na różnorodne usługi czy przedmioty przekazane przez władze samorządowe. W akcję pomocy dla hospicjum włączyła się cała społeczność Kozienic i okolic. Zdaniem organizatorów jednym z najcenniejszych przedmiotów, które można było wylicytować był komplet mebli. Zwycięzcą tej licytacji był Piotr Kozłowski - burmistrz Kozienic. Jak zauważa, gmina Kozienice przede wszystkim współpracuje z organizacjami pozarządowymi zapewniając niezbędne wsparcie finansowe:

Sukienkę, którą na licytację przekazała Magda Gessler wylicytowała Dorota Stępień, wiceburmistrz Kozienic:

Marcin Łukasiewicz - wiceprezes Enei Wytwarzanie ds. pracowniczych wylicytował klucz do myjni bezdotykowej. Skorzystanie z klucza kosztowało go 600 zł., ale jak podkreśla - warto:

W organizację festynu zaangażowali się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Kozienicach. - Młodzież bardzo chętnie się zaangażowała, od razu "złapała bakcyla", od razu zaproponowała przygotowania i wsparcie - mówi Ewa Malec, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Kozienicach:

Podczas festynu można było odwiedzić stoisko leśników Nadleśnictwa Kozienice. - Zaproszenie na festyn przyjęliśmy z radością - mówi Lidia Zaczyńska:

Dopisała pogoda, zatem dopisywały również apetyty. O podniebienia kozieniczan zadbały koła gospodyń wiejskich: Koło Gospodyń Wiejskich z Marianowa, Głuśca k. Dęblina, Bąkowca, Nowej Wsi czy Lipy:

Swoje wsparcie dla hospicjum w Kozienicach okazali również Rycerze Kolumba:

Na swoje stanowisko zaprosili również Skauci Europy:

Festyn zgromadził wiele osób, które chciały miło spędzić niedzielne popołudnie, a jednocześnie wesprzeć budowę stacjonarnego hospicjum:

- Mamy taki plan, żeby w hospicjum stacjonarnym było miejsce nie tylko dla osób chorych onkologicznie, ale całodzienny punkt opieki dla osób z różnymi schorzeniami - mówi ks. Tomasz Pastuszka - główny organizator festynu i prezes stowarzyszenia Hospicjum im. Sługi Bożej Kazimiery Gruszczyńskiej:

Patronat medialny nad I Festynem Hospicyjnym w Kozienicach sprawowało Radio Plus Radom.   

ARTYSTA TYGODNIA

Znów jesteś ze mną

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY