Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Ireneusz, biskup i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 28 czerwca 2022

REGION

Targi Pracy w Pionkach

środa, 17 maj 2017 09:38 / Autor: Weronika Chochoł
fot. szydlowiec.praca.gov.pl
Weronika Chochoł

Miejska Hala Sportowa w Pionkach stanie się miejscem spotkania pracodawców i pracowników. Już w czwartek, 18 maja odbędą się 13. Targi Pracy.

W Targach udział zapowiedziało 44 wystawców, w tym 33 pracodawców. Na poszukujących pracy czekać będzie blisko 600 ofert. - Celem targów jest umożliwienie osobom bezrobotnym i poszukującym pracy bezpośredniego kontaktu z pracodawcami, a także zapoznanie mieszkańców Pionek i okolic z usługami instytucji rynku pracy. - mówi Krzysztof Skomra z pionkowskiej filii Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu.

Spotkanie będzie okazją do zdobycia informacji dotyczących zdobywania zawodu, odbywania staży, czy zatrudniania cudzoziemców. Słowem - Targi będą wiedzą w pigułce zarówno dla pracodawców, jak i pracowników.

- Tegoroczna edycja targów odpowiada na potrzeby pracodawców, oferując informacje dotyczące zatrudniania cudzoziemców. Konsultacji będą udzielali pracownicy urzędów pracy i Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji IOM prowadzącej portal migrant.info. - wymienia Krzysztof Skomra i dodaje: - Ponadto odwiedzający targi będą mogli zasięgnąć informacji jak bezpłatnie zdobyć zawód atrakcyjny na rynku pracy. Takich porad będą udzielały: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego i Zakład Doskonalenia Zawodowego.

Ofertę dla osób młodych zaprezentuje OHP Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży. Będzie można zapisać się na szkolenie zawodowe z możliwością odbywania stażu. Wojskowa Komenda Uzupełnień zaprezentuje natomiast ofertę służby w Wojsku Polskim.Swoje stanowisko przygotuje również Powiatowy Urząd Pracy. Tam będzie można zapoznać się z ofertami pracy oraz usługami dla osób bezrobotnych, poszukujących pracy, a także pracodawców. Uczestnicy zapoznają się także z projektami realizowanymi przez PUP. Da się poznać nie tylko powiatowy, ale również Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Radomiu. Pracownicy WUP przedstawią ofertę wraz ze stoiskiem sieci EURES.

13. Targi Pracy w Pionkach odbędą się w Miejskiej Hali Sportowej przy ul. Sosnowej 3 w godz. 10:00-14:00. Organizatorami imprezy są Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu Filia w Pionkach oraz Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu.