Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: Sobota, 13 sierpnia 2022

RADOM

Ostatni dzwonek na złożenie deklaracji

piątek, 24 czerwca 2022 10:07 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Zbliża się termin, w którym właściciele i zarządcy budynków mają obowiązek zgłoszenia źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków- w sobotę, 25 czerwca w Biurze Obsługi Mieszkańca w UM w Radomiu uruchomiony zostanie punkt przyjmowania deklaracji.

Główny Urząd Nadzoru Budowlanego przypomina, że dla źródła ciepła i spalania paliw, które zostało uruchomione przed 1 lipca 2021 roku, deklarację należy złożyć do 30 czerwca 2022, natomiast dla nowego źródła ciepła, które zostało uruchomione po 1 lipca 2021, deklarację należy złożyć w terminie 14 dni od dnia jego uruchomienia.

CEEB to ewidencja, w której znajdą się kompleksowe informacje dotyczące źródeł ogrzewania budynków. Celem jej stworzenia jest poprawa jakości powietrza, walka ze smogiem i pomoc w wymianie tzw. kopciuchów.

Deklarację można złożyć albo drogą elektroniczną: przez internet, za pomocą profilu zaufanego, podpisu kwalifikowanego lub e-dowodu na stronie www.zone.gunb.gov.pl (to najszybszy i najwygodniejszy sposób składania deklaracji), albo w formie papierowej: wypełniony formularz można przesłać lub złożyć osobiście w Urzędzie Miejskim, ul. Kilińskiego 30, w Biurze Obsługi Mieszkańca (parter) lub w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa, pok. 310 (III piętro).

Urząd Miejski w Radomiu informuje, że w sobotę 25 czerwca, w Biurze Obsługi Mieszkańca, przy ul. Kilińskiego 30 zostanie uruchomiony punkt przyjmowania deklaracji. Tego dnia punkt będzie czynny w godzinach od 9 do 13. Dodatkowo, w przyszłym tygodniu zostaną wydłużone godziny pracy Biura Obsługi Mieszkańca. W dniach 27-30 czerwca będzie ono czynne do godziny 17.30.

Jeśli właściciel lub zarządca nie dopełni obowiązku zgłoszenia źródeł ciepła, grozi mu mandat w wysokości 500 zł. Jeżeli sprawa trafi do sądu, kara może wzrosnąć aż do 5000 zł.