Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: Piątek, 12 sierpnia 2022

RADOM

Płk Baranowski pożegnał się z 6. Mazowiecką Brygadą Obrony Terytorialnej

piątek, 08 kwietnia 2022 14:06 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Pułkownik Łukasz Baranowski pożegnał się z 6. Mazowiecką Brygadą Obrony Terytorialnej, w której sprawował funkcję zastępcy dowódcy. Od teraz jest szefem Oddziału Współpracy Cywilno-Wojskowej w dowództwie WOT.

 Pułkownik Łukasz Baranowski pełnił funkcję zastępcy dowódcy 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej od grudnia 2020 roku. Wcześniej był dowódcą 62. Batalionu Lekkiej Piechoty.

Decyzją Ministra Obrony Narodowej z 8 marca został mianowany na stopień pułkownika i wyznaczony na stanowisko Szefa Oddziału Współpracy Cywilno - Wojskowej w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej.

- Wykonywaliśmy bardzo wiele zadań. To był czas, kiedy ja i moi podwładni spędzaliśmy w pracy czas od rana do wieczora. Realizowaliśmy w Radomiu i na ziemi radomskiej wiele przedsięwzięć dla społeczeństwa. Jestem z tego dumny i bardzo się cieszę, że nie zawiedliśmy społeczeństwa zgodnie z mottem "Zawsze gotowi, zawsze blisko". Pragnę z całego serca podziękować wszystkim Terytorialsom, że tak wspaniale pod moim dowództwem wykonywali tę misję. Teraz czas na nowe wyzwania - mówi płk Łukasz Baranowski.

Pułkownik Łukasz Baranowski pochodzi z miejscowości Inowłódz w powiecie tomaszowskim. Urodził się 24 grudnia 1974 roku w Rawie Mazowieckiej. Od 1994 roku związany jest z jednostkami wojskowymi w Radomiu. Był między innymi szefem tamburmajorem orkiestry wojskowej, szefem sekcji wychowawczej w 1 Komendzie Lotniska, szefem sekcji wychowawczej w 42. Bazie Lotnictwa Szkolnego. W lipcu 2018 roku został pierwszym dowódcą 62. Batalionu Piechoty Lekkiej w Radomiu 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Następnie, w 2020 roku został awansowany na zastępcę dowódcy tej brygady. Decyzją Nr 710 Ministra obrony Narodowej z dnia 8 marca 2022 r., został mianowany na stopień pułkownika i wyznaczony na stanowisko służbowe Szefa Oddziału Współpracy Cywilno – Wojskowej w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej.