Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), dziewica i męczennica
Dziś jest: Wtorek, 09 sierpnia 2022

RADOM

Wojewoda: sprzęt medyczny zostanie przekazany lecznicy w Radomiu

czwartek, 31 marca 2022 10:16 / Autor: Radosław Mizera
foto: gyansingh13/pixabay
Radosław Mizera

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł powiedział, że sprzęt medyczny, w który wyposażono szpitala tymczasowy, zostanie przekazany Radomskiemu Szpitalowi Specjalistycznemu.

- Chciałbym rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące tego, co stanie się ze sprzętem medycznym ze szpitala tymczasowego. Jeśli Radomski Szpital Specjalistyczny widzi potrzebę zagospodarowania tego sprzętu, to na pewno on tam zostanie - powiedział wojewoda Radziwiłł. Dodał, że w szpitalu zostanie również drogie wyposażenie medyczne z oddziału intensywnej terapii.

Wojewoda mazowiecki poinformował również, że odbyło się spotkanie z powiatowymi urzędami pracy. Celem spotkania było omówienie aktualnej sytuacji w zakresie dostępnych ofert pracy dla obywateli Ukrainy oraz porozmawianie o wyzwaniach przed jakimi stoją powiatowe urzędy pracy.

- Nie ma mowy, aby oferować pracę dla uchodźców. Chcemy udzielać wsparcia, ale to nie może być tak, że będziemy tworzyć specjalne warunki zatrudnienia dla uchodźców. Ci, którzy chcą zostać w Polsce, muszą dostosować się do naszych przepisów. Eksperci szacują, że w województwie mazowieckim jest ok. 100 tys. miejsc pracy, ale nie wszystkie oferty znajdują się w urzędach pracy - powiedział wojewoda Radziwiłł. Zachęcał przy okazji, aby pośredniaki wychodziły poza standardowe działania, aby jak najwięcej uchodźców zachęcić do pracy i tą pracę im znaleźć. Gotowość do zatrudnienia obywateli Ukrainy można zgłosić również za pośrednictwem strony https://pomagamukrainie.gov.pl/