Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Leoncjusz z Rostowa, biskup
Dziś jest: Poniedziałek, 23 maja 2022

Polityka

Prezydent Radomia nie zgadza się z obniżką pensji

wtorek, 18 stycznia 2022 13:23 / Autor: Radosław Mizera
foto: Chronomarchie/pixabay
Radosław Mizera

Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku Rada Miejska, głównie głosami radnych PiS, obniżyła wynagrodzenie prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego o ponad 3,5 zł. Radni zdecydowali również, że miesięczne jego wynagrodzenie będzie wynosić 16 tys. 442 zł.

Marta Michalska-Wilk, przewodnicząca klubu radnych Platformy Obywatelskiej w Radzie Miejskiej powiedziała, że prezydent składając do wojewody wniosek skorzystał z przysługującego mu prawa.  - Miał przesłanki prawne, aby wystąpić o unieważnienie uchwały i prezydent z tego skorzystał. Wojewoda wszczął postępowanie nadzorcze. Czekamy na decyzję - mówi radna Michalska-Wilk:

Łukasz Podlewski, przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej w Radomiu jest zdania, że prezydent kierując wniosek do wojewody mazowieckiego "wykazał się pazernością". - Wynagrodzenie na poziomie ponad 16 tys. złotych jest wystarczające - komentuje radny Podlewski:

Janusz Kalinowski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Radomiu:

Przypomnijmy, że 20 grudnia radni obniżyli wynagrodzenie prezydenta Radomia, Radosława Witkowskiego o ponad 3,5 tys. zł, ustawiając jednocześnie miesięczne wynagrodzenie Prezydenta na kwotę ponad 16 tys. zł. Na początku grudnia podnieśli jednak wynagrodzenie prezydenta do 20 tys. zł. Ten z kolei uważa, że obniżka nie ma żadnego uzasadnienia, poza „bliżej nieokreślonymi racjami politycznymi”.