Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Leoncjusz z Rostowa, biskup
Dziś jest: Poniedziałek, 23 maja 2022

RADOM

Rycerze Kolumba wesprą finansowo jednego z alumnów WSD

poniedziałek, 10 stycznia 2022 09:39 / Autor: Monika Nowakowska
foto:fb/Rycerze Kolumba
Monika Nowakowska

Rycerze Kolumba z parafii Matki Bożej Częstochowskiej na Kapturze ufundowali stypendium dla alumna Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

Dar materialny, na ręce rektora, ks. Marka Adamczyka złożył były Rycerz Stanowy Andrzej Anasiak:

- Rycerze Kolumba mają wpisane w swoje działanie troskę o powołania kapłańskie i zakonne. Każdego dnia podczas adoracji Najświętszego Sakramentu modlimy się o nowe powołania oraz za kapłanów posługujących w naszych parafiach. Rycerze wspierają ich nie tylko modlitwą. Teraz postanowiliśmy ufundować i przekazali ks. rektorowi stypendium dla seminarzysty, którego rektor sam wybierze . Chcielibyśmy, aby to dzieło było kontynuowane także w następnych latach, tak abyśmy mieli ten wkład mając świadomość odpowiedzialności nie tylko duchowej ale i materialnej za powołania, za powołanych i za kapłanów - mówi brat Andrzej.

Rycerze chcieliby fundować takie stypendium każdego roku.

 - Jestem bardzo wdzięczny Radzie Rycerzy Kolumba za ten dar. To znak waszej troski o powołania kapłańskie także w wymiarze materialnym. Doskonale rozumiecie jego znaczenie, jako ojcowie troszczący się o rodziny. Ale posiada on również wymiar wzajemności. Wy, ojcowie, modlicie się i troszczycie się o dobre powołania, o kapłanów, którzy będą jako duszpasterze pracować z wami, a alumni, kapłani jutra, modlą się w seminarium o dobrych ojców rodzin. Jestem bardzo wdzięczny i dziękuję za nie z całego serca. - mówi rektor:

Do kapłaństwa w Radomiu przygotowuje się 43 alumnów.