Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Jan Nepomucen, prezbiter i męczennik
Dziś jest: Sobota, 21 maja 2022

Wydarzenia

Prezes Radomiaka: Służby zadziałały zgodnie z przepisami PZPN

poniedziałek, 20 grudnia 2021 13:08 / Autor: Magdalena Król
foto: Radosław Witkowski/FB
Magdalena Król

Dzisiaj podczas Sesji Rady Miejskiej w Radomiu radni, przedstawiciele policji i klubu Radomiaka Radom rozmawiali o zajściu, które miało miejsce w na meczu Radomiaka Radom z Lechem Poznań.

Przypomnijmy, że do pobicia trzech pracowników ochrony doszło na meczu, 11 grudnia, w Radomiu. Dzisiaj na Sesji Rady Miejskiej w Radomiu na wniosek Marty Michalskiej-Wilk, przewodniczącej klubu radny Platformy Obywatelskiej, rozmawiano o sytuacji do jakiej doszło na meczu Radomiaka Radom z Lechem Poznań.

- Podczas tej imprezy doszło do incydentu. wskazać należy, że organizator oprócz przestrzegania przesłanych dyspozycji z przepisów ustawy o imprezach masowych również m.in. zobowiązany był także do przestrzegania rekomendacji bezpieczeństwa, które były zawarte w piśmie wojewody kierowanym na początku roku - mówi Michał Machalski, sekretarz miasta.

W tej sprawie głos zabrała również miejska policja.

- Podczas tego incydentu została naruszona nietykalność służby porządkowej. Grupa 10. kibiców wtargnęła na plac zawodów. jedna osoba została zatrzymana bezpośrednio po imprezie - informuje policjant.

W imieniu klubu wypowiedział się Sławomir Stępniewski, prezes RKS Radomiaka Radom.

- Służby porządkowe zatrudnione przez klub zadziałały z przepisami PZPN - mówi prezes.

Dodajmy, że po bójce kibiców z pracownikami ochrony wojewoda mazowiecki na wniosek policji podjął decyzję o zamknięciu stadionu na mecz z Piastem Gliwice.