Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Filip Nereusz, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 26 maja 2022

Samorząd

Zmiany w budżecie przyjęte. Nauczyciele dostaną pensje

poniedziałek, 29 listopada 2021 21:22 / Autor: Elżbieta Warchoł
pixabay/Arcaion
Elżbieta Warchoł

Zaraz po zakończeniu sesji zwyczajnej Rady Miejskiej w Radomiu, jeszcze tego samego dnia odbyła się sesja nadzwyczajna. Sesję na wniosek prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego zwołała 29 listopada przewodnicząca Rady Miejskiej w Radomiu Kinga Bogusz. 

Czas naglił po tym jak podczas sesji zwyczajnej tego samego dnia radni nie przyjęli zmian w Uchwale Budżetowej na 2021 rok oraz zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Miasta Radomia na lata 2021 - 2045. W Uchwale Budżetowej chodziło o przesunięcia dochodów i wydatków między rozdziałami, zwiększenia i zmniejszenia planu dochodów i wydatków. Wśród nich pokaźną pozycję zajmuje zwiększenie planu na wynagrodzenia niezbędne w celu zabezpieczenia niedoborów, powstałych m.in. wskutek: − wzrostu minimalnego wynagrodzenia, − awansów zawodowych nauczycieli, − zatrudnienia nauczycieli wspomagających. W wyniku odrzucenia zmian przez radnych 1 grudnia między innymi ponad 4 tysiące radomskich nauczycieli nie dostałoby pensji. Sprawa była więc pilna. Wieczorem jednak udało się przyjąć zmiany w budżecie i WPF. Dyskusji nad projektami uchwał nie było ponieważ odbyły się już w czasie sesji zwyczajnej. Przewodnicząca Kinga Bogusz pozwoliła jednak radnym na zabranie głosu. Przewodniczący Klubu Radnych PiS Łukasz Podlewski mówił:

Przewodnicząca Klubu Radnych KO Marta Michalska- Wilk:

Radny niezależny Kazimierz Woźniak wyjaśniał tajemnice tworzenia budżetów i kłopotów z tym związanych:

Radna Małgorzata Zając:

Wiceprezydent Mateusz Tyczyński zabrał głos w sprawie inwestycji, które budziły sprzeciw radnych:

Głos zabrał także prezydent Radomia Radosław Witkowski:

W sprawie proponowanej uchwały dotyczącej zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Miasta Radomia na lata 2021 - 2045 głos zabrał skarbnik miasta Sławomir Szlachetka:

W głosowaniu dotyczącym zmian w budżecie wzięło udział 23 radnych, za było 13, przeciw 2, 8 radnych wstrzymało się od głosu. W głosowaniu za WPF głosowało 25 radnych, za było 12, 1 przeciw, 12 wstrzymało się od głosu.

Tag: