Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

Samorząd

Radomscy radni PiS złożyli propozycje do budżetu

piątek, 05 listopada 2021 14:25 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Radomscy radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli propozycje inwestycji do przyszłorocznego budżetu Radomia. Wśród nich między innymi rewitalizacja Piotrówki, utworzenie dodatkowych miejsc w zakładzie opieki długoterminowej, czy uporządkowanie przestrzeni publicznej w mieście.

- Pierwszą z propozycji jest uporządkowanie terenu na Piotrówce. To teren, o którym mówi się od lat. Przypomnę tylko, że pierwsza uchwała dotycząca utworzenia Parku Kulturowego Stary Radom to 2011 rok i wtedy prezydentem był Andrzej Kosztowniak. Kolejna uchwała to 2017 rok i bardzo dobre opracowanie planu ochrony parku. Mam nadzieję, że prezydent wziął pod uwagę również te opracowania - mówi Łukasz Podlewski, przewodniczący klubu radnych PiS.

Wśród propozycji radnych PiS jest także między innymi uporządkowanie przestrzeni publicznej w Radomiu.

- Mamy tu na myśli posadzenie przynajmniej 1000 drzew, ale też zatrudnienie ekipy brukarskiej, która porządkowałaby na bieżąco chodniki, które są w złym stanie. Chcielibyśmy też, żeby w budżecie znalazły się środki na zagosporowanie miejsc parkingowych na osiedlach. Oprócz tego kompleksowe działanie na rzecz zieleni w mieście - rozbudowie Parku Gołębiów i Parku Ruzika - mówi radny Marcin Majewski.

Radni chcą także dołożyć pieniądze w ochronę zdrowia.

- Nasza kolejna propozycja dotyczy zakładu opieki długoterminowej. To miejsce, gdzie trafiają głównie osoby starsze, które wymagają codziennej opieki. Znajdują tam pomoc, ale jest poważne ograniczenie, czyli limit miejsc. W zakładzie jest 30 łóżek, co dla blisko 200-tysięcznego miasta to niewystarczająca liczba. Chcemy, żeby przystąpić do sporządzania dokumentacji na rozbudowę lub budowę zakładu opieki długoterminowej w Radomiu - tłumaczy radny Mateusz Kuźmiuk.

Wśród propozycji inwestycyjnych znalazły się także między innymi przebudowa dróg i chodników, czy remont szatni w PSP nr 29.