Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 237.

RADOM

Brakuje rąk do pracy! Rekordowo niskie bezrobocie

wtorek, 12 października 2021 11:19 / Autor: Michał Kaczor
fot. Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Liczba bezrobotnych w Radomiu i powiecie spadła poniżej 18 tysięcy osób. - We wrześniu odnotowaliśmy rekordowo niskie bezrobocie - mówi Sebastian Murawski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu.

Na koniec września liczba bezrobotnych w Radomiu i powiecie wyniosła 17 862 osoby. Oznacza to spadek w ciągu miesiąca o 703 osoby, a w porównaniu do zeszłego roku o 3 381 osób.

- Sytuacja na rynku pracy w Radomiu i powiecie radomskim jest bardzo pozytywna. We wrześniu odnotowaliśmy rekordowo niskie bezrobocie, które spadło poniżej 18 tysięcy osób. Jeżeli przypomnimy sobie lata 2003-2004, to bezrobotnych mieliśmy ponad 47 tysięcy. Spadek jest tym bardziej znaczący, że jesteśmy po trzeciej, a przed czwartą falą koronawirusa - mówi Sebastian Murawski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu.

Patrząc na cały region, to spadek bezrobocia został odnotowany we wszystkich powiatach. Przykładowo, w powiecie szydłowieckim stopa bezrobocia na koniec sierpnia wyniosła 23,3% (spadek o 1,3 p. proc. w skali roku), radomskim 16,3% (spadek o 1,8 p. proc.), a przysuskim 15,9% (spadek o 1,1 p. proc.).

- W 2020 roku w sierpniu bezrobocie bardzo wysoko poszło w górę, a w bieżącym roku bardzo spadło. To pokazuje kondycję przedsiębiorstw, że oswoiliśmy się z ryzykiem pandemii, ale też skuteczność tarczy antykryzysowej - uważa dyrektor PUP w Radomiu.

Na koniec sierpnia stopa bezrobocia rejestrowanego w części regionalnej województwa mazowieckiego (z wyłączeniem Warszawy i okolicznych powiatów) wyniosła 9,1%.