Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

RADOM

Kierowco, uważaj w okolicach szkół!

środa, 01 września 2021 07:49 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Policja rusza z akcją "Bezpieczna droga do szkoły". Mundurowi sprawdzili oznakowanie przy placówkach oświatowych i od dziś czuwają nad bezpieczeństwem uczniów.

- Mazowiecka policja dokonała lustracji dróg przy placówkach oświatowych. Sprawdziliśmy oznakowanie. Dołożymy wszelkich starań, aby to oznakowanie było prawidłowe na przywitanie dzieci i młodzieży w szkołach - mówi mł. insp. Krzysztof Bielecki, naczelnik mazowieckiej drogówki.

W pobliżu szkół i przedszkoli mazowiecka policja wykryła 231 nieprawidłowości. Najczęściej dotyczyły one braków w oznakowaniu pionowym i poziomym. Lista nieprawidłowości trafiła do zarządców dróg.

W pierwszych dniach szkoły policjanci będą czuwali nad bezpieczeństwem uczniów i nauczycieli.

- Dzieci i młodzież wracają do szkoły po długiej nieobecności związanej z pandemią. Apelujemy do wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności w pierwszych dniach nauki szkolnej. Mazowiecka policja zrobi wszystko, żeby droga do szkoły była bezpieczna. Będziemy prowadzić działania od 1 do 30 września. Patrole ruchu drogowego będą koncentrowały się na pełnieniu służby w okolicach przedszkoli, szkół i innych placówek oświatowych - dodaje naczelnik.

Policja apeluje także do dzieci i młodzieży o zachowanie szczególnej ostrożności.

- Pamiętajmy, aby nie korzystać z telefonów komórkowych podczas przechodzenia przez przejścia dla pieszych. Zaplanujcie wcześniej wyjazd ze swoją pociechą do szkoły - mówi mł. insp. Bielecki.

Zapytaliśmy uczniów, czy czują się bezpiecznie w okolicach szkół.

Warto dodać, że w czasie konferencji prasowej przy XIII Liceum Ogólnokształcącym w Radomiu policja zatrzymała kierowcę, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu. Kobieta weszła na pasy, autobus zatrzymał się, a osobówka przejechała tuż obok, cudem unikając potrącenia. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi.